Zakladateľ spoločnosti GoPro – Nick Woodman, ktorý rád rozpráva príbeh o tom, ako vznikla prvá GoPro kamera, má naozaj veľké množstvo hračiek. V súčasnosti si tento miliardár a generálny riaditeľ (CEO) kúpil svoju vodnú hračku – je ním mega-jachta.

Podľa ľudí oboznámených so záležitosť, Woodman si od holandského výrobcu jácht Amels objednal 55-metrovú jachtu. Loď by mala podľa očakávaní byť dodanou v roku 2017, mala by mať štyri paluby a bude dodaná s jacuzzou, rozsiahlymi slnečnými terasami a jedálenským priestorom.

Súvisiace: 78-metrová jachta, ktorá bola navrhnutá pre Steva Jobsa pred smrťou

Nie je jasné, koľko presne Woodman za túto luxusnú jachtu zaplatí. Ale typickú 55-metrovú jachtu spoločnosť Amels predáva za 35 až 40 miliónov amerických dolárov. Tento výrobca jácht to však odmietol komentovať s odvolaním na svoju prísnu politiku dôvernosti klientov. Woodman tieto správy taktiež odmietol komentovať.

55-metrová jachta od spoločnosti Amels je ideálnym začiatkom pre oblasť mega-jácht. S priestorom pre 14 osôb a bežnou posádkou o rozsahu 12 až 13 ľudí je ideálnou pre cesty okolo Karibiku alebo Stredozemí a jej rozsah sa pohybuje okolo 4500 námorných míľ a jej rýchlosť dosahuje až 13 uzlov.

55-metrová jachta od spoločnosti Amels

Takéto jachty majú priestor na zadnej palube pre veľké množstvo hračiek do vody, vrátane vodných skútrov a aj podvodných skútrov. Má taktiež na palube menšiu pristávaciu plochu pre vrtuľník.

Podľa niektorých odborníkov z oblasti jácht, zvyčajné ročné náklady na 55-metrovú jachtu, vrátane posádky, pohonných hmôt, údržby a poplatkov pre prístavy by mali stáť okolo 3 až 4 miliónov dolárov.

Amels je považovaná za jedného z troch najlepších výrobcov jácht na svete, spolu s firmami Lürssen a Feadship. Jej 55-metrová séria je najmenším a najpopulárnejším modelom jachty, ale taktiež vyrába 83-metrové jachty, ktoré majú byť dodávané v budúcom roku.

Súvisiace:
Tu je dôvod, prečo superboháči milujú jachty
Na prevádzku luxusnej jachty je treba obrovské množstvo peňazí

Woodmanova objednávka na jachtu bola zrealizovanou na začiatku tohto roka a keďže podľa ľudí oboznámených so situácii sa výroba týchto jácht realizuje zhruba dva roky, nebude doručenou až do roku 2017.

Hovorca spoločnosti Amels povedal, že spoločnosť v súčasnosti pracuje na výrobe 10 lodí o rôznych veľkostiach.

Vďaka silnejšiemu americkému doláru sa pre Američanov jedná naozaj o vhodný čas na kúpu jachty. Napríklad jachta o cene 30 miliónov eur, by vlani v lete stála amerického kupcu 41,5 miliónov dolárov a aktuálne stojí okolo 33 miliónov dolárov, čo predstavuje značnú úsporu v hodnote 8,5 miliónov dolárov.

Zdroj: NYtimes

Facebook komentár