Za posledných sedem rokov predal vozidlá za viac než 1 miliardu amerických dolárov. Je najväčším národným predajcom nových i ojazdených superšportových vozidiel značky Lamborghini. Pre spoločnosť Audi bol najväčším prínosom v priebehu troch rokov. A je mu ešte len 26.

Zoznámte sa s Brettom Davidom, ktorý vďačí za zázračné predaje týchto super-automobilov.

Ako generálny riaditeľ firmy Prestige Imports in Miami, David dohliada na jeden z najrýchlejšie rastúcich predajcov v krajine. A zatiaľ čo väčšina predajcov sa spoliehajú na lacné televízne spoty a reklamy v novinách, David sa vybral inou cestou. Spolieha sa na sociálne médiá, internet, celebrity ktoré sú klientmi a veľmi neobvyklými marketingovými nástrojmi, vrátane pozláteného modelu Lamborghini.

( Prečítajte si viac: Lamborghini v zlate: Bude Vaše za 7,5 milióna dolárov )

“Čo sa týka marketingu sa snažím myslieť kreatívne,” …. “Je to naozaj o budovaní značky.”

Jeden z jeho najúspešnejších značkových nástrojov bol “projekt AU79” – pozlátený Lamborghini Aventador, ktorým David chodí každý deň do práce.

“Chcem ukázať ľuďom, že sa jedná o automobily, ktoré môžu riadiť každým dňom a dokonca jeden z nich je  zlatý,” … “Jazdím ním každý deň a páči sa mi.”

AU79 má taktiež fanúšikov po celom svete na Facebooku a aj na Twitteri.

Pred AU79 bol “Sharpie” – špeciálne pokreslené Lamborghini Gallardo od tvorcu grafitov – Jona Cerwinske.

David prevzal obchodné zastúpenie, keď mu bolo 19 rokov po tom, čo jeho otec – majiteľ zomrel na náhly infarkt. Hoci jeho otec nemal v pláne opustiť toto podnikanie, David bojoval za kontrolu, ktorá sa teraz rozrástla do niekoľko-násobnej pôvodnej veľkosti.

Brett a ďalší obchodníci s automobilmi Lamborghini mali dobrý rok. Tržby Lamborghini v Severnej Amerike sa v roku 2012 zvýšili o 54 percent a sú na dobrej ceste pokračovať v tomto raste aj v roku 2013. Na model Aventador je poradovník a čaká sa na ňho viac ako 12 mesiacov a to aj napriek cene, ktorá začína na 400 000 dolárov.

Pokiaľ ide o plány expanzie Bretta Davida a nových projektov, zostáva zdržanlivý.

“Plánujem niekoľko veľkých vecí, ale nič, o čo by som chcel v súčasnosti hovoriť.”

Brett Davida vo svete superautomobilov predal svoje prvé Lambo, rapper-ke Missy Elliott.

Zdroj: Autofluence

Facebook komentár