Zlatá zbraň od neslávne známeho nacistického vodcu Hermanna Göringa ide do aukcie.

Aukčná spoločnosť v štáte Illinois – Rock Island túto pozlátenú poloautomatickú pištoľ Göring ponúkne na predaj v septembri. Odhadovaná cena pištole – Walther PPK je v rozmedzí 250 000 až 400 000 amerických dolárov.

Rock Island tak do aukcie uvedie zbraň, ktorú kedysi vlastnil Hitlerov muž pravej ruky a možno sa jedná o najviac historicky rytú zbraň od spoločnosti Walther, ktorá bola kedy ponúknutá na predaj.” Jedná sa o jednu z takmer 3000 kusov antických pištolí, ktorá bude ponúknutou v aukciách od 9. do 11. septembra.

Súvisiace: 8 top spôsobov ako si superbohatí užívajú zlato

Rytina na zbrani, ktorá bola vyrobenou v roku 1939, je na tradičnom germánskom dube a žaludi. Podľa aukčnej siene Rock Island sú na nej zlatým písmom zobrazené Göringovi iniciály.

Göringova zbraň je časťou zbierky, ktorá taktiež obsahuje zlatý prsteň a manžetové gombíky, ktoré kedysi vlastnil tento nacistický vodca, ktorý favorizoval podobné luxusné doplnky. Rock Island opísala prsteň ako “obrovský” a je s vyrytým rodinným erbom.

Hitler a Göring

Göring bol v Nemecku počas prvej svetovej vojny esom stíhacích pilotov, ktorý sa stal jedným z najsilnejších nacistických vodcov počas druhej svetovej vojny a blízkym priateľom Adolfa Hitlera. Mal na starosti nemecké vojenské letectvo Luftwaffe, ktoré počas vojny bombardovalo Londýn a ďalšie európske mestá.

Súvisiace: Tento muž vlastní tričko zo zlata v hodnote $ 213 000

Muž so zlatou zbraňou sa rád okolo seba obklopoval bohatstvom a prepychom a počas holokaustu bol neslávnym pre plienenie pokladov Židov.

Göring bol v Norimbergu odsúdený za vojnové zločiny, ale pred jej plánovaným vykonaním spáchal samovraždu.

Zdroj: NYtimes, Fortune

Facebook komentár