zeleznicna_spolocnost_sa_ospravedlnila_za_vlak_ktory_odchadzal_o_25_sekund_skor

Japonská železničná spoločnosť vydala oficiálnu ospravedlnenie po tom, ako jeden z jej vlakov opustil stanicu o 25 sekúnd ako mal.

Ospravedlnenie spoločnosti West Japan Railway Company prišlo po tom, čo 11. mája jeden z jej expresných vlakov opustil plošinu na stanici Notogawa v centrálnom Japonsku o 7:11:35, namiesto plánovaných 7:12 hod.

Podľa tlačovej správy spoločnosti, vedúci vlaku nesprávne pochopil čas odchodu a vlakové dvere uzavrel v predstihu.

Predčasný odchod neovplyvnil žiadne iné cestovné poriadky toho dňa, ale viedlo to k tomu, že jedna osoba vlak nestihla.

JR West vo vyhlásení, citovanom v novinách Asahi uviedla: “Našim zákazníkom sme naozaj spôsobili ťažkosti a dobudúcna sa budeme snažiť zabrániť tomu, aby sa to znova opakovalo.”

Japonsko je samo o sebe známe pre svoju presnosť. V novembri minulého roka sa manažment vlakovej spoločnosti Tsukuba Express tiež ospravedlnil za vlak, ktorý opustil stanicu o 20 sekúnd skôr – keďže odišiel v 9:43:40 hod., namiesto 9:44

Podľa Caseyho Basela, amerického blogera žijúceho v Japonsku, to nie je prekvapujúce: Mnohí dochádzajúci v krajine plánujú svoje cesty na presné časové harmonogramy.

Japonská posadnutosť presnosťou však v minulosti stála niekoľko životov. V roku 2005 sa jeden vlak vykoľajil a došlo k usmrteniu viac ako 100 osôb, keď jeho vodič, ktorý meškal 90 sekúnd, nakoniec zrýchlil.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár