Parafrázujme Williama Shakespeara, „ Dráma – dlhový strop, je príbeh rozprávaný idiotmi , plný zvukov a zúrivosti, znamenajúci nič.“ My sme teraz dočasne omilostnení na 3 mesiace – jedenástou hodinovou dohodou, splnenými výplatami a zvyčajnou korupciou , budú naďalej držať svet v bezpečí pre väčšiu hlúposť, nedostatok na splatenie, administratívne pokrytectvo a garanciou následku. Všetko je skvelé,oslava, šampanské. Ukrátenie hlavného vysielacého času komerčnej propagácie veľkej vlády a „Obamovej starostlivosti“ …

Vráťme sa spät do reálneho sveta kde ľudia pracujú a podporujú ich rodiny, život ide ďalej, ale zopár ľudí si všimlo že je nedostatok vládnych služieb a za tri mesiace budeme požehnaní daľšími epizódami a to našou – „ Legislatívnou Reality Šou.“

Zlato, Striebro a Národný dlh

Vysvetlime si nasledujúci graf. Je to graf plynutia cien zlata a striebra za rok a oficiálny národný dlh U.S od roku 1971 keď dolár stratil všetku svoju oporu zlata and bol dočasne „povolený“ sa pohybovať oproti všetkým nepodporeným a zadĺženým menám. Všetky hodnoty začínajú na 1.0 v roku 1971.

“Legenda nezobrazuje ktorá krivka zobrazuje zlato, striebro alebo národný dlh. Prečo? Lebo na tom sotva záleží. Vláda míňa priveľa peňazí na uskutočnenie zopár podstatných služieb a na kupovanie voličských hlasov, vojny a blahobyt a týmto zvyšuje štátny dlh skoro každý rok, kým cena zlata a striebra, v priemere, sa zhodujú so zvyšovaním v nahromaždenom národnom dlhu.

Naších 435 reprezentantov, 100 senátorov, a administratíva vypočuli ich korporačných ručiteľov a vybrali si zvyšovať dlhový strop, pokračujú v miňaní peňazí ako zvyčajne, nie “narušiť“  a pokračovať serióznym podniknutím politiky a splácaním dlhu na daľšie tri mesiace. Je to bezpečné povedať že, priemerne, zlato a striebro budú rásť, spolu s národným dlhom, tak ako rástli posledných 42 rokov. Ďalej, ako národný dlh, oboje zlato aj striebro(a pravdepodobne vačšina spotrebiteľských cien) budú narastať v podstate odtiaľto, až pokým sa neobjaví nejaký traumatický „reset“. Aký druh resetu?

  • „Čierna labuť“ udalosť ktorá je nepredvídateľná, zadefinované.
  • Vystupňovanie Stredo-Východnej vojny.
  • Derivát tavenia.
  • Kolaps doláru ked si cudzinci povedia „dosť“  voči znehodnoťovaniu dolára , realizované Federálnym rezervovým systémom a vládou
  • Pád Eura alebo Yen pre nejaký z množstva dôvodov
  • Bankový úradník prizná že väčšina officiálneho zlata predpokladane držaná v New Yorku, Londýne a Fort Knox je preč a bola predaná Číne, Indii a Rusku
  • Nazveš falošnú vlajku operáciou .

Môj predpoklad: Ceny zlata a striebra budú postupne rásť na chvíľu a potom rapídne po jednom z hore uvedených „finančných ľadovcov“ narazí na náš „Titanik“ – svetový finančný systém. Ďalej, ak sa obajví daný jav, budeme mať tažkosti s vyhľadávaním hmotného zlata dostupného na predaj,  dokonca aj pri oveľa vyšších cenách.

Teraz by bol dobrý čas si kúpiť hmotné  zlato a striebro a skladovať ho v bezpečnom skladovom zariadení.

Papierové zlato nebude bezpečné…

Kongres začal konať. President rozprával. Federálna rezerva bude pokračovať v „tlačení“ dolárov aby zvýšili ziskovosť  bankárov, financovali vládu a bojovali proti silám deflácie. Toto je podnikanie ako zvyčajne – také aké je posledných 42 rokov.

Tu máme druhú verziu grafu so zlatom, striebrom a národným dlhom ktoré sú vyznačené. Všimnite si ako je striebro v súčastnosti pomerne podcenené! Prerušované čiary naznačujú predpoklad do budúcnosti pre štandartné ceny zlata, striebra a národného dlhu.

Dlhový strop spolu s  „Legislatívnou Reality Šou“ sa vrátia na začiatok v Januári a Februári, hneď po „Tancovanie so senátormi“ a hneď pred „Gazdiné zo Salt Lake City.“ Očakávajme zvuky a zúrivosť naznačujúcu nič.

Preložil: Adam Bartanus

Zdroj: DeviantInvestor

Facebook komentár