Znacka_podporovana_Justinom_Timberlakom_je_hrozbu_pre_Coca_Colu_a_Pepsi_2016_Top

Dr Pepper Snapple Group je podľa agentúry Reuters v rokovaní, ohľadom nákupu značky Bai Brands, ktorá je jednou z najrýchlejšie rastúcich firiem z oblasti ochutených vôd v USA, pri ocenení v hodnote viac ako 1,5 miliardy amerických dolárov.

Táto dohoda by tak mohla zo spoločnosti Bai vytvoriť obrovskú hrozba proti spoločnostiam Coca-Cola a Pepsi, ktoré v poslednom desaťročí čelia prepadu sladených nápojov, ako sa ľudia rozhodujú pre zdravšie nápoje.

Kým tržby sladených nápojov klesajú, tržby značky Bai len rastú.

Bai v roku 2015 vygenerovala predaje o rozsahu 120 miliónov dolárov a podľa vyjadrení spoločnosti je tento rok na dobrej ceste k dosiahnutiu úrovne 300 miliónov dolárov.

Súvisiace: Budúcnosť Coca Coly a Pepsi závisí na „marketingovom triku storočia“

Značka Bai by mohla rásť počas budúceho roka ešte rýchlejšie, vďaka podpory od svojho nového hovorcu, menom Justin Timberlake.

Spoločnosť počas minulého týždňa oznámila, že Timberlake sa pripojí k tímu spoločnosti Bai ako investor a jeho prvý vedúci predstaviteľ pre oblasť chutí. Zakladateľ a CEO spoločnosti, Ben Weiss poznamenal, že taktiež bude tvárou značky vrámci marketingovej kampane o rozsahu 100 miliónov dolárov, ktorú firma Bai spúšťa počas budúceho roka.

Znacka_podporovana_Justinom_Timberlakom_je_hrozbu_pre_Coca_Colu_a_Pepsi_2016_Bai

Pre spoločnosť Bai je to najväčšia marketingová kampaň od svojho založenia, v roku 2009.

Timberlake bude spolupracovať s výkonným tímom v sídle firmy Bai, ktoré sa nachádza v blízkosti Trentone, v štáte New Jersey.

Weiss ďalej poznamenal: “Bude zapojený do všetkého od inovácií v oblasti chutí a uvádzaní produktov na trh, až po marketing a digitálny obsah,” … “V tejto značke bude vidno jeho odtlačky stopy.”

Bai Brands produkuje nápoje s názvom Bai, Bai Bubbles a Antiwater. Prvé dva nápoje ponúkajú ovocnú príchuť a antioxidanty bez umelých sladidiel, päť kalórií a jeden gram cukru (v jednej porcii). Antiwater má “antioxidanty vo forme super-čistenej balenej vody.”

Vzťah spoločnosti Bai s Timberlakom začal zhruba pred piatimi mesiacmi, kedy spoločný priateľ spojil Weissa s hercom a hudobníkom. Weiss povedal, že cestoval až do Los Angeles, aby sa nakoniec s Timberlakom stretol a hovorili o možnostiach partnerstva.

Súvisiace: Keďže Coca-Cola čelí prepadom, objavila ďalší nevyužitý trh

Timberlake bol obrovským fanúšikom značky Bai a nakupoval tieto nápoje v miestach, kde ich jeho manželka (herečka Jessica Biel) našla.

Zhruba pred dvoma mesiacmi, Timberlake navštívil sídlo spoločnosti Bai, kde sa stretol s výkonným tímom spoločnosti a vytvoril sériu videí, ktoré boli nakoniec interne zdieľanými so zamestnancami firmy Bai.

Timberlake vo svojom vyhlásení poznamenal: “Bol som fanúšikom značky Bai už dlhšie obdobie a keď som sa stretol Bena a jeho tím, vyšlo najavo, že by chcel byť zapojený do vytvárania tejto značky,” … “Ako otec a niekoho, kto je opatrný v tom, čo moja rodina a ja konzumujeme, mám rád to, čo Bai prináša. Toto partnerstvo vzniklo zo spojenej túžby pomáhať ľuďom, poskytnúť lepšie zložky nápojov a to bez straty chuti.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, WSJ

Facebook komentár