Komunikácia cez službu spoločnosti Zoom.

Komunikácia cez službu spoločnosti Zoom.

Zoom Video Communications je pravdepodobne najväčším príjemcom komunikácie na diaľku a virtuálnej domácej výučby, v ktorej mnohí Američania (ale aj iní obyvatelia planéty) čelia v dôsledku pandémie Covid-19.

Akcie spoločnosti tento rok vzrástli o viac ako 250%. Firma Zoom má aktuálne hodnotu viac ako 67 miliárd dolárov. Z pohľadu toho je Zoom hodnotnejšou spoločnosťou ako 417 firiem v rámci všeobecného akciového indexu S&P 500 – čo predstavuje takmer 85% podiel spomedzi všetkých komponentov tohto známeho indexu.

Zoom má väčšie trhové ocenenie ako kedysi mocný General Electric a má hodnotu viac ako niektoré skupiny akciového spoločnosti ďalšieho známeho indexu – Dow Jones 30, ako Caterpillar, Walgreens, Dow a Traveller.

To vôbec nepredstavuje zlý výkon pre spoločnosť, ktorá má iba niečo viac ako deväť rokov a len v apríli roka 2019 prešla verejnou emisiou akcií a očakáva, že v tomto fiškálnom roku dosiahne ročný obrat pod hodnotou 2 miliárd dolárov.

Akcie spoločnosti Zoom rastú ako šialené. Spoločnosť začiatkom tohto mesiaca oznámila, že jej príjmy v poslednom štvrťroku prudko vzrástli o takmer 170% a počet firemných zákazníkov, ktorí ju využívali, vzrástol o viac ako 350%.

Súvisiace:
Služba Messenger Room je odpoveďou Facebooku na Zoom
Cloudové ETF sú populárne, keďže stále viac ľudí pracuje z domu

Zoom je zároveň tiež zisková, čo sa nedá povedať o firmách ako Uber, Lyft, Slack, Pinterest a ďalšie jednorožcové startupy Silicon Valley (startupy s hodnotou viac ako 1 miliarda), ktorý vykonali verejné emisie akcií (IPO) v priebehu minulého roka.

Ak však Zoom zostane na vrchole poskytovateľov služieb videokonferencií, bude musieť čeliť rastúcej konkurencii zo strany ešte väčších technologických súperov, ako sú Cisco, vlastník firmy Google – Alphabet a Microsoft. Verizon sa tiež do tohto podnikania zapája nákupom populárneho konkurenta spoločnosti Zoom – BlueJeans.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár