Zoom prichádza so službou Kiosk Mode.

Zoom prichádza so službou Kiosk Mode.

Spoločnosť Zoom v utorok uviedla, že prišla na spôsob, ako umožniť ľuďom, ktorí navštevujú kancelárie, skontrolovať sa u recepčnej a to bez fyzického kontaktu. Samozrejmosťou je začatie hovoru cez aplikáciu Zoom.

Vývoj ukazuje, že spoločnosť Zoom uznáva, že musí zabezpečiť, aby jej produkty zostali cenné aj po návrate ľudí do kancelárie, po niekoľkých mesiacoch práce z domu počas pandémie Covid-19.

Nová funkcia s označením KioskMode je súčasťou služby pre firemných zákazníkov s označením Zoom Rooms. Na rozdiel od štandardnej služby videohovorov Zoom, ktorú ľudia používajú na vlastných počítačoch a mobilných zariadeniach, je Zoom Rooms určená pre tzv. video-konferenčné miestnosti a začína pri cene 499 dolároch ročne.

Systém funguje nasledovne: Keď návštevník kancelárie vstúpi do vstupnej haly, prejde k dotykovému monitoru s kamerou a reproduktorom a klepnutím na tlačidlo zaháji hovor s recepčnou. Návštevník rozpráva s recepčnou cez Zoom a recepčná môže návštevníkovi umožniť vstup do kancelárskych priestorov, napríklad vzdialeným odomknutím dverí.

Harry Moseley zo spoločnosti Zoom v rozhovore poznamenal: “Recepčná nemusí byť v kancelárii,” … “Môže byť doma. Môže byť kdekoľvek. Môže byť v skutočnosti v inej krajine a môže obsluhovať aj viac budov. “

Moseley ďalej uviedol, že služba Kiosk Mode môže taktiež pomôcť spoločnostiam znížiť počet recepčných, ktorí majú na každom poschodí svojich budov.

Pandémia ukázala, že zamestnanci môžu byť pri práci na diaľku efektívni a Mosely očakáva, že spoločnosti aj po skončení pandémie prijmú kombináciu práce na diaľku. Tento scenár by mohol byť prospešný pre spoločnosť Zoom, ktorá poskytuje obľúbený spôsob virtuálneho stretávania kolegov, ako aj u konkurenčných služie ako Cisco, Google a Microsoft.

Súvisiace: Zoom má väčšiu hodnotu ako takmer 85% spoločností indexu S&P 500

Avšak analytici očakávajú, že využitie služieb Zoom bude ustupovať od hyper-rastu, ktorému čelili počas prvých dní pandémie. Pre štvrťrok končiaci sa 31. januára analytici oslovení spoločnosťou Refinitiv predpovedajú 331% ročný rast výnosov. Pre štvrťrok do apríla odhadujú 153% rast a pre rok, ktorý sa končí v januári 2022, očakávajú iba len na hodnote 38%.

Zoom teda pokračuje v rozširovaní služieb. Okrem Kiosk Mode prichádza s možnosťou, ako môžu zamestnanci pripojiť svoje zariadenia so systémom Android a iOS k Zoom Rooms, aby sa zamestnanci nemuseli dotýkať spoločného zariadenia v konferenčnej miestnosti. Spoločnosť Zoom pridáva do služby Zoom Rooms aj službu “Alexa for Business“ od spoločnosti Amazon , takže zapojenie sa do hovorov je také ľahké ako povedať: „Alexa, pripoj ma k môjmu stretnutiu.“

Je možné, že služby spoločnosti Zoom by podľa Moseley mohli pridať podporu pre ďalších hlasových asistentov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZoomBlog, CNBC

Facebook komentár