Intel predstavil najmenší PC na svete s operačným systémom Windows, čím sa stal malý funkčným diskom pre veľké zariadenie, ktoré je pripojené na televíziu alebo monitor na funkčný počítač.

Podobne ako Chromecast od spoločnosti Google alebo Fire Stick od Amazonu, Intel Compute Stick môže byť zapojený do HDMI portu. Hoci spoločnosť Intel poznamenala, že Compute Stick je možné použiť pre streamovanie videa, ale taktiež môže robiť viac než to.

10 centimetrový Compute Stick prichádza s nainštalovaný systémom Windows 8.1, 2 GB RAM a 32 GB vo forme úložného priestoru. K internetu sa pripája cez Wi-Fi pripojenie a má microSD slot ak bude potreba ďalší úložný priestor.

Súvisiace:

Microsoft prišiel s tabletom desať rokov predtým, než spoločnosť Apple a úplne to pokašľal

Intel predstaví nové luxusné nositelné zariadenie pre ženy

Spoločnosť Intel poznamenala: “To všetko, čo máte radi na svojom stolnom počítači dostanete v zariadení, ktoré sa zmestí do dlane Vašej ruky.”

No … váš stolný počítač má pravdepodobne klávesnicu, myš a oveľa viac úložného priestoru, väčšiu RAM-ku a oveľa rýchlejší procesor. Ale jeho najväčšou výhodou je podľa Intelu: “Jedná sa o plnohodnotný počítač, ktorý je o veľkosti balenia žuvačiek. To je celkom výhodné.”

Intel navrhuje, aby Compute Stick bol používaný najmä pre “ľahkú produktivitu, sociálne siete, prehliadanie webových stránok a streamovanie médií alebo hier.” Taktiež uviedol že, malé a stredné podniky by ich mohli použiť ako lacné výpočtové riešenie.

Intel Compute Stick bude stáť 149 dolárov a bude v predaji v priebehu tohto roka. Verzia, ktorá pobeží na Linuxe sa bude predávať za 89 dolárov.

Zdroj: Intel

Facebook komentár