Kiná v týchto dňoch neustále premýšľajú nad novými spôsobmi, ako prilákať zákazníkov. Od internetu, televízií a streamingu videí, tieto všetky formy ohrozujú ich podnikanie, ako nikdy predtým.

Najnovšia inovácia do kín prichádza vo forme 4DX, keďže sa jej darí poskytovať zákazníkom viac zážitkov, pri využití pohybu, vôní, vody a ďalších špeciálnych efektov. Aktuálne sa rozširuje, keďže podľa tohto-týždňového oznámenia od firmy 4DX sa do roka 2018 stane súčasťou 17 ďalších kinosál v krajine.

Súvisiace: 16 nízkorozpočtových filmov, ktoré sa stali hitmi

Rozšírenie v najbližších mesiacoch zahŕňa mestá ako Orlando a Seattle.

S podobnými kinosálami v New Yorku a Los Angeles (kde už sú), firma 4DX v Spojených štátoch získa povolenia na podobné premietanie už na 20. miestach, keďže v USA prechádza expanziou.

Rob Del Moro, ktorý je vedúcim technických služieb a kinosál pre Regal Entertainment Group vo svojom vyhlásení uviedol: “Aj naďalej hľadáme inovatívne spôsoby, ako poskytnúť mimoriadny zážitok pre našich hostí,” … “Vzhľadom na pokračujúci úspechu našich miest v New Yorku a Los Angeles by sme radi rozšírili pohlcujúce zážitky zákazníkov v spolupráci s CJ 4DPLEX, k ďalším kinám po celej krajine.”

Hoci domáce pokladne kín v roku 2015 dosiahli rekordný rok príjmov, priznania obvinení od roku 2002 zaznamenali fluktuáciu, zatiaľ čo ceny vstupeniek stabilne rástli.

Súvisiace: 13 najziskovejších filmov všetkých čias spoločnosti Pixar

Pirátstvo a trend smerujúci k pozeraniu filmov (neskôr) doma prispieva k tomu, že publikum sa stáva príliš pohodlným, k návšteve kín.

V súčasnej dobe 4DX má viac ako 34 000 sedadiel, ktoré pôsobia v 268 kinách, v 41 krajinách sveta.

Zdroj: NYTimes, Fortune

Facebook komentár