Obchody spoločnosti Starbucks sú starostlivo navrhnuté tak, aby v nich zákazníci zostali dlhšie, kúpili toho viac a vrátili s ich ďalšou návštevou.

Od osvetlenia na objednávanie, všetko, čo nájdete v ich obchode, má špecifický účel.

Z nedávneho videa agentúry Bloomberg, reportér Sam Grobart poukazuje na päť najčastejších konštrukčných trikov, ktoré predajne spoločnosti Starbucks využívajú.

1. Starbucks často inzeruje nové produkty v okolí jeho dverí

Grobart, s odkazom na hlavné dvere obchodu uvádza: “Dizajnéri chceli dospieť k tomu, že obchody budú pri vstupe zákazníkov informovať o svojich nových produktoch.” Vo väčšine prípadov, obchody siete Starbucks umiestňujú reklamy v úrovni očí na vonkajšom skle. V tomto prípade je priestor na otváranie dverí taktiež jemne pokrytý textovou reklamou.

2. Starbucks umiestňuje svoj pult objednávok k stredu alebo zadnej časti obchodu, aby zabezpečili, že zákazníci prejdú okolo časti s posedením. To by malo zákazníkov motivovať, aby videli rozsah voľných pohodlných miest, čím ich povzbudia, aby zostali a užili si svoje nápoje v ich predajni. Čím dlhšie zákazníci zostanú, tým sú lepšie šance, že sa vrátia k pultu a kúpia si iný produkt.

3. Starbucks využíva osvetlenie k tomu, aby viedol zákazníkov po svojich obchodoch. V obchode, ktorý Grobart navštívil Vás osvetlenie bude viesť k pultu objednávania smerom k zadnej časti miestnosti. Starbucks umiestnil jasne osvetlenú sadu políc v zadnej časti obchodu, aby prirodzene viedol zákazníkom v tomto smere. Osvetlenie plní taktiež funkciu, ktorá prináša pozornosť zákazníka na tovar spoločnosti Starbucks, s cieľom podporovať impulz k nákupu.

4. Starbucks má medzi zákazníkmi, jej kávovarmi a osobou, ktorá vykonáva proces objednávok obmedzenejší priestor, čo dotvára príťažlivejšie prostredie. Grobart ďalej poznamenal: “Je to všetko súčasťou plánu spoločnosti Starbucks “k udržaniu pripojenia s ľuďmi, ktorí u nich pracujú,” … “Keby tam nebol aj tento menší pult, prvá vec, ktorá by sa mohla stať po tom, čo zákazník vykoná svoju objednávku, je že tieto veľmi vysoké kávovary by mohli zatlačiť ľudí späť od pultu.”

5. Starbucks má medzi miestami objednávania a vyzdvihnutím objednávok (kde si zákazníci vyzdvihnú svoju kávu a pečivo) reklamu. To ich má povzbudiť premýšľať o tom, čo by si mohli kúpiť, keď sa vrátia počas ďalšej návštevy.

Pre viac informácií o taktike dizajnu spoločnosti Starbucks si pozrite video nižšie.

Facebook komentár