7_doplnkov_ktore_Vas_notebook_urobia_ovela_uzitocnejsim_2017

Váš notebook je už naozaj schopnou časťou hardwaru.

Rovnako ako každé technologické zariadenia, aj tu existujú oblasti, kde by ste mohli jeho schopnosti ešte navýšiť.

Našťastie pre pomoc existuje nespočet externých doplnkov, aby vaše skúsenosti nakoniec boli oveľa príjemnejšie.

Ak máte v pláne čoskorú modernizáciu notebooku, tu je niekoľko doplnkov, ktoré máme obzvlášť radi.

Seagate Backup Plus Ultra Slim je ľahkým, rýchlym prenosným pevným diskom, ktorý v prípade núdze udrží vaše dáta zálohované. Taktiež poskytuje vhodnú časť úložného priestoru.

7_doplnkov_ktore_Vas_notebook_urobia_ovela_uzitocnejsim_2017_1

V čase písania tohto článku je možné jeho model 2TB nájsť na Amazone za 85 dolárov.

Naopak pri menších zálohách by mohol rovnako dobre fungovať aj jednoduchý flash disk, ako SanDisk Extreme.

Logitech MX Master je veľká a drahá, ale pohodlná a poskytuje vám omnoho viac funkcií, ako by ste mohli od bezdrôtovej myši očakávať. Funguje aj cez Bluetooth, rýchlo sa nabíja a ľahko sa ovláda.

7_doplnkov_ktore_Vas_notebook_urobia_ovela_uzitocnejsim_2017_2

Stojí 70 dolárov, ale ak nepotrebujete oveľa viac, než základné funkcie, tak skúste niečo ako 20 dolárová Logitech Marathon M705.

Razer DeathAdder Chroma si medzitým získava svoju popularitu medzi počítačovými hráčmi a predstavuje naozaj vhodnú a dostupnú voľbu.

Ak váš notebook nemá dostatok portov pre pripojenie a nabíjanie externých zariadení, Anker 10-Port USB 3.0 Hub bude veľmi dobrou možnosťou, ako to vyriešiť. Pre väčšinu je to zbytočné, ale stále predstavuje rýchlu a spoľahlivú možnosť.

7_doplnkov_ktore_Vas_notebook_urobia_ovela_uzitocnejsim_2017_3

Kus za 40 dolárov, naozaj nie je zlou cenou.

Prípadne, ak máte nový notebook, ktorý podporuje len USB-C porty, môže prísť vhod tenký hliníkový Multi-Port Adapter. Nie je to ideálne riešenie, ale má dva USB 3.0 porty pre staršie príslušenstvo, porty HDMI a ďalší USB-C port pre nabíjanie. Je naozaj pomerne kompaktný.

7_doplnkov_ktore_Vas_notebook_urobia_ovela_uzitocnejsim_2017_4

A čo je najdôležitejšie, naozaj dobre funguje. Bolo by pozitívne, keby bol trochu lacnejším ako 60 dolárov, ale pravdou je, že príliš veľkú konkurenciu príslušenstvá USB-C porty nemajú. Taká je cena za inovácie.

Ak by ste chceli zlepšiť hranie hier, ale nie ste úplne spokojní s klávesnicou a myšou, nové zariadenia Xbox One môže byť naozaj vhod, keďže je veľmi ľahko nastaviteľné pomocou Windows PC.

7_doplnkov_ktore_Vas_notebook_urobia_ovela_uzitocnejsim_2017_5

Na Amazone stojí 50 dolárov.

Je pravdou, že rozhodovať budú až osobné preferencie, avšak niektorí ľudia majú radšej DualShock 4 od spoločnosti Sony, ale my si myslíme si, že joystick od Microsoftu má väčší zmysel.

Ak nepotrebujete mať bezdrôtové ovládanie, vždy môžete ušetriť pár peňazí a zaobstarajte si staré spoľahlivé zariadenie od Xbox 360, ktorý stojí 27 dolárov.

Ak budete potrebovať vyhradený priestor na podopieranie notebook-u a staré knihy jednoducho nechcete – Rain Design mStand je solídny, populárny a dobre hodnotený stojan.

7_doplnkov_ktore_Vas_notebook_urobia_ovela_uzitocnejsim_2017_6

Na Amazone stojí 43 dolárov.

A konečne, prenosný stôl, pod notebook. Ak chcete mať nohách pohodlný stôl, skúste široký a dobre vyzerajúci LapGear XL Executive LapDesk.

7_doplnkov_ktore_Vas_notebook_urobia_ovela_uzitocnejsim_2017_7
Ten dokonca odporúčajú odborníci z The Wirecutter a na Amazone je jeho aktuálna cena na úrovni 35 dolárov.

A konečne, prenosný stôl, pod notebook. Ak chcete mať nohách pohodlný stôl, skúste široký a dobre vyzerajúci LapGear XL Executive LapDesk.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, ZDNet

Facebook komentár