Black_Panther_prekonal_1_miliardu_dolarov_za_menej_ako_1_mesiac_2019

Kinematografická vláda filmu “Black Panther” (Čierny Panter) dosiahla nový míľnik.

V sobotu spoločnosť Disney oznámila, že film spoločností Disney a Marvel Studios pri celosvetových pokladniach prekročil hranicu 1 miliardy dolárov.

Film režírovaný Ryanom Cooglerom v ktorom hrá Chadwick Boseman, vstúpil do klubu 1 miliardy dolárov už počas 26. dňa vydania.

Film je 16. dielom filmového štúdia Walt Disney Studios, ktorý dosiahol 1 miliardu dolárov a je piatym filmom spoločnosti Marvel Cinematic, ktorý sa to podarilo ako “The Avengers”, “Avengers: Age of Ultron”, “Iron Man 3” a “Kapitán Amerika: občianska vojna. ”

Doteraz na domácom trhu dosiahol 521 miliónov dolárov, čo z neho robí deviaty najvýraznejší film v histórii. Na medzinárodnej scéne by tento film mal podľa očakávaní počas tohto víkend prekonať 500 miliónov dolárov, z dôvodu začatia premietania na druhom najväčšom filmovom trhu na svete – v Číne.

Súvisiace: 16 nízkorozpočtových filmov, ktoré sa stali hitmi

“Čierny panter” sa v Číne začal premietať v piatok a podľa spoločnosti Disney v prvý deň dosiahol predaj na odhadovaných 22 miliónov dolárov.

V mesiaci od jeho vydania, film “Black Panther” pri pokladniach dosiahol rekord a vo filmovom priemysle prekonal ďalšie bariéry.

“Black Panther” má za sebou aj rekord

Film, ktorý prvýkrát pre spoločnosť Marvel režíroval Afroameričan, počas otvorenia v minulom mesiaci v Severnej Amerike dosiahol rekordnú sumu predaja lístkov vo výške 201,8 milióna amerických dolárov. To je najväčšie otvorenie pre afroamerického režiséra.

Film v súčasnosti na stránke filmových recenzií – Rotten Tomatoes dosahuje 97% skóre, čo z neho robí jeden z najlepšie recenzovaných komiksových filmov v histórii.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC

Facebook komentár