Bose_zatvara_viac_ako_100_obchodov_po_celom_svete

Spoločnosť Bose výrazne znižuje počet maloobchodných predajní, ktoré prevádzkuje a podľa jej vyjadrení je to najmä z dôvodu „dramatickému posunu“ k online nakupovaniu.

Výrobca špičkovej elektroniky uviedol, že uzatvorí 119 maloobchodných predajní po celom svete – v Severnej Amerike, Európe, Japonsku a Austrálii. Naďalej bude prevádzkovať okolo 130 obchodov v Číne, Spojených arabských emirátoch, Indii a niektorých ázijských krajinách.

Poukazuje to na širší posun v oblasti maloobchodu a firma Bose uviedla, že nepotrebuje kamenné predajne, pretože zákazníci nakupujú svoje výrobky online. Okrem predaja produktov online, výrobky Bose predávajú veľké maloobchodné siete, ako je Best Buy a Target, a má tiež svoje miesto na platforme spoločnosti Amazon.

Bose nezverejnila koľko zamestnancov bude ovplyvnených zmenami, ale uviedla, že dostanú odstupné. Colette Burke, viceprezidentka spoločnosti Bose pre globálny predaj uviedla, že rozhodnutie bolo „náročné“ a spoločnosť je „vďačná“ za svojich zamestnancov v obchode.

Burke ďalej uviedla: „Naše maloobchodné predajne pôvodne dávali ľuďom spôsob, ako zažiť, otestovať a porozprávať sa o viaczložkových systémoch domácej zábavy založených na CD a DVD,“ … „V tom čase to bol radikálny nápad, ale zamerali sme sa na to, čo naši zákazníci potrebujú a kde to potrebujú – a aktuálne robíme to isté.“

Tieto ukončenia obchodov poukazuje na pravdepodobnosť ďalšieho brutálneho roka pre maloobchod. V roku 2019 americké maloobchodné siete oznámili 9 302 zatvorení obchodov, čo predstavuje 59% nárast z roku 2018 a najvyšší objem od kedy Coresight Research začala v roku 2012 sledovať tieto údaje.

Analytici banky UBS vo výskumnej správe odhadujú, že online tržby v súčasnosti tvoria približne 16% maloobchodného predaja, ale do roku 2026 sa zvýšia na 25%. UBS ďalej odhaduje, že do roku 2026 by to mohlo prinútiť siete k zatvoreniu až o 75 000 ďalších obchodov, vrátane približne 20 000 obchodov s odevmi a až 10 000 obchodov so spotrebnou elektronikou.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC

Facebook komentár