Športovci aj iné hviezdy, ktorí si počas kariéry zarobili slušný majetok, väčšinou po ich ukončení kariéry investujú do rôznych vecí, či už sú to nehnuteľnosti, zbierka historických automobilov, obrazy a alebo napríklad startupov a technológií.

Aj keď sa to nezdá, veľa z nich sa podieľalo na investíciách do startupov ako Uber, Airbnb alebo Google, a to v ich začiatkoch.

Medzi tých najznámejších patria napríklad herci Ashton Kutcher a Leonardo DiCaprio alebo rapper Snoop Dogg. V súčasnosti by sa k nim chcela zaradiť dnes už bývalá basketbalová hviezda, Kobe Bryant, ktorý v tomto roku ukončil vo svojich 38 rokoch kariéru, ako jeden z najlepšie platených športovcov.

So svojím spoločníkom Jeffom Stibelem totiž spúšťajú fond rizikového kapitálu v hodnote 100 miliónov dolárov.

S tým totiž od roku 2013 zainvestoval už viac ako 15 spoločností a tak vlastný fond je len logickým krokom.

Celú sumu by obaja chceli preinvestovať v priebehu niekoľkých najbližších rokov. Medzi najväčšie investície sa doposiaľ zaradil napríklad startup LegalZoom, telemarketingová firma RingDNA alebo mediálny server zameraný na šport – The Players Tribune.

Súvisiace:
NBA je najlepšie platenou športovou ligou na svete
Michael Jordan za rok zarobí viac peňazí, ako počas celej kariéry v NBA

Zo sveta NBA nejde o prvého a ani posledného investora.

Okrem už spomínaného Bryanta sa medzi basketbalistov-investorov bezpochyby nestratí ani Shaquille O’Neal, ktorý investoval do siete nonstop posilňovní, nočných klubov, reštaurácií, ale aj do Googlu, ešte pred jeho prvým IPO. Historicky potom napríklad Curt Schilling, ktorý dal väčšinu peňazí z kariéry do vlastnej videohernej spoločnosti – tá však v roku 2012 skrachovala.

Zdroj: Quartz, LATimes

Facebook komentár