Premýšľali ste niekedy, koľko by to stálo prenajať si súkromné lietadlo? Odpoveď: zhruba 9 000 eur (12 000 amerických dolárov) za hodinu, ak letíte s VistaJet.

To môže znieť pyšne, ale táto letecká spoločnosť súkromných lietadiel založená v Európe uviedla, že nemá problém prilákať si svojich klientov. Zakladateľ, predseda predstavenstva a 100% vlastník firmy VistaJet – Thomas Flohr uviedol, že jej predaje rastú ročne zhruba o 25%.

V súčasnosti VistaJet expanduje do USA a je presvedčená, že podniky a podnikatelia budú mať záujem o ich luxusné služby.

V jednom z hlavných predajných miest sa jej lietadlá dajú prenajať, čo umožňuje zákazníkom platiť hodinovú sadzbu za ich lety.

Týmto sa líšia od väčšiny ostatných podobných firiem súkromným lietadiel so sídlom v USA, ktoré vyžadujú, aby ste si prenajali celé lietadlo a zdieľali ho s ostatnými, alebo si ho kúpili celé.

Flohr povedal, že tento štýl podnikania znamená, že klienti nemusia prevziať riziko aktív a nákladov spojených s údržbou jednotlivého lietadla.

Flohr ďalej poznamenal: “S blížiacim sa koncom finančnej krízy si ľudia uvedomili, že investície do lietadla sú nevyhnutne správnou investíciou,” … “Oveľa lepšie je zaplatiť si za lietanie, ako za službu.”

Plus, Flohr ďalej povedal, že lietadlá spoločnosti VistaJet sú nové a zákazníkom ponúkajú špičkových pilotov, z veľkými skúsenosťami.

V septembri VistaJet uzavrela dohodu s Jet Aviation Flight Services ohľadom flotily 12 nových lietadiel, čím priamo napadla vedúce postavenie firmy NetJets na trhu. V súčasnej dobe VistaJet prevádzkuje globálnu flotilu 41. lietadiel.

( Súvisiace: Smartphone spoločnosti Vertu za 6 600 dolárov )

Medzinárodný letecký analytik Ray Jaworowski súhlasí s tým, že obchodný model VistaJet je jedinečný a získava na popularite.

Ďalej povedal: “Zákazníci nemajú obavy z vlastníctva súkromných lietadiel a zákazníci, sa nemusia mať na starosti 24. hodín denne.”

Zákazníci firmy VistaJet pochádzajú z celého sveta – Európa, Rusko, Afrika, Ázia a Blízky východ – a spoločnosť je hrdá, že lieta aj do ťažko prístupných miest. VistaJet nelieta typickú cestu z Londýna do New Yorku, ale namiesto toho sa zameriava na lietanie do vzdialených miest, ako je Ulaanbaatar v Mongolsku .

“Je to naozaj pracovný nástroj,” povedal Flohr. “Vidíme to ako stroj času. Môžete ušetriť toľko času, pretože komerčne, niektoré z týchto lokalít nie je možné dosiahnuť efektívnym spôsobom. Členovia vedenia môžu v týchto lietadlách cestovať do štyroch, alebo piatich miest, za veľmi krátku dobu, vybaviť dôležité veci a potom sa vrátiť späť na ústredie. “

( Súvisiace: Bitka o luxusný crossover začína gradovať )

Ale to neznamená, že VistaJet je pre každého.

Jim Hall, úspešný americký podnikateľ a výkonný riaditeľ Centra pre podnikanie Oxford University, povedal, že zaplatil za mnoho súkromných leteniek, ale nikdy neletel s VistaJet, pretože ceny sa zdajú byť príliš vysoké.

Ďalej dodal: “Mám pocit, že existuje množstvo lietadiel na trhu charterovej leteckej prepravy, za ktoré môžete zaplatiť veľmi vhodnú cenu.”

Jaworowski súhlasí s tým, že každý klient je iný. “Každý konkrétny klient má svoje vlastné potreby. VistaJet môže byť dobrou voľbou pre jednu firmu, zatiaľ čo čiastkové vlastníctvo bude lepšou voľbou pre ostatných.”

Zdroj: CorporateJetInvestor

Facebook komentár