Ako sa rozvíja debata o tom, či Američania sú vo svojich domovoch ochotní vytvárať a tlačiť položky pomocou 3-D tlačiarne, jedna čínska dizajnérska a inžinAko sa rozvíja debata o tom, či Američania sú vo svojich domovoch ochotní vytvárať a tlačiť položky pomocou 3-D tlačiarne, jedna čínska dizajnérska a inžinierska firma pomocou týchto tlačiarní stavia domy.

Podľa vyhlásenia súkromnej čínske firmy Winsun: Masívne 3-D tlačiarne boli v Číne použité na výstavbu 10 domov v plnej veľkosti a to za obdobie iba 24. hodín.

V závislosti na správe štátnej tlačovej agentúry Xinhua, montážne linky spoločnosti Winsun zo štyroch tlačiarní, z ktorých každá je široká 33 stôp a vysoká 22 stôp kladú zmes rýchloschnúceho cementu a ďalší stavebný materiál je používaný na tlač vrstiev bočných stien.

Súvisiace články:

Trh 3-D tlače by mal za 5 rokov vzrásť až o 500%

CITI: týchto 10 technológií úplne mení svet

Vzhľadom k tomu, že materiál je lacný a nie sú tam žiadne náklady na pracovnú silu, agentúra Xinhua uviedla, že každý dom je možné vytlačiť za menej ako 5 000 dolárov.

Ma Yihe, ktorý navrhol tieto tlačiarne, uviedol, že výroba týchto 3-D domov je lacnejšia a šetrnejšia k životnému prostrediu, pretože tieto stroje používajú recyklovateľné materiály. Ma pre agentúru Xinhua nechcel dopodrobna diskutovať nad technológiou, ktorá je použitá na tzv. „tlač“ týchto domovov.

Začiatkom tohto roka, profesor Behrokh Khoshnevis testoval 3-D tlačiarne, ktoré by mohli do 24 hodín postaviť dom o veľkosti 2500 štvorcových stôp, za použitia technológie s názvom “contour crafting”. Khoshnevis pe MSN.com povedal, že tieto technológie by mohli byť použité pre cenovo dostupné bývanie v chudobných častiach sveta, rovnako aj rýchlo vytvorenie útočiska v dôsledku prírodných katastrof.

Tu je bližší pohľad (vo videu) na to, ako to vlastne funguje:


Zdroj: MarketWatch

Facebook komentár