Kráľovná televíznej talk show – Oprah Winfrey bola menovaná za najmocnejšiu celebritu na svete, ako Forbes vydala svoj výročný zoznam vedúcich vplyvných a mocných ľudí v zábavnom priemysle.

59-ročná Winfreyová, ktorý sa dostala na prvé miesto aj napriek jej ukončeniu televíznej show Oprah, ktorá v roku 2011 ukončila svoju 25-ročnú pôsobnosť. Tento zoznam 100-vplyvných osôb mal v TOP 10 šesť žien.

Forbes.com používa súhrnnú metódu vytvárania jeho zoznamu, pričom berie do úvahy rôzne faktory, vrátane príjmov, číslo ktoré dostane každá celebrita v tlači a televízii a na internete pred konečným zostavením rebríčka dostanú hodnotenie.

Z webových stránkach je teda možné určiť hodnotenie každej celebrity zo 100 bodov, vyvinutých u kalifornskej výskumnej spoločnosti tohto trhu.

Winfrey podľa odhadov medzi júnom roka 2012 a júnom 2013 zarobila 77 miliónov amerických dolárov, čo je podstatne menej než ostatní súperi na zozname, ale dostala sa až na vrchole, keď získala dobré hodnotenie v oblastiach, ako je tlač a moc na sociálnych sieťach.

Na druhom mieste bol výstredná popová hviezda Lady Gaga, ktorá v rovnakom období zarobil 80 miliónov dolárov, zatiaľ čo Hollywoodsky titán Steven Spielberg bol na treťom mieste. Legendárny režisér a producent v minulom roku zarobil 100 miliónov dolárov.

Ďalšie tri miesta obsadili ženy z hudobného sveta, s Beyonce Knowlesová na štvrtom mieste (53 miliónov dolárov), Madonna s piatym miestom (125 miliónov dolárov) a Taylor Swift (55 miliónov dolárov).

Člen rockovej kapely – Bon Jovi dostal siedmu priečku so 79 miliónmi dolárov, zatiaľ čo švajčiarske tenisové eso Roger Federer bol jediným športovcom na zoznam tak a dosiahol ôsme miesto.

Federer vyhodený z Wimbledonu v druhom kole zarobil 71 miliónov dolárov.

Do TOP 10 patril aj spevák Justin Bieber (58 miliónov dolárov) a televízny komediantka Ellen DeGeneresová (56 miliónov dolárov).

Zdroj: AFP

Facebook komentár