Velka-banka-od-zamestnancov-ziada-aby-nefajcili-cigarety-aj-ked-pracuju-z-domu

Aby sa zlepšilo zdravie zamestnancov, najväčšia japonská maklérska spoločnosť Nomura odporučila svojim zamestnancom nefajčiť počas pracovnej doby, aj keď pracujú z domu.

Spoločnosť zamestnávajúca vyše 26 000 zamestnancov vydala oznámenie, v ktorom uvádza, že nová politika nadobudne účinnosť v mesiaci október.

Podľa hovorcu spoločnosti Nomura – Yoshitaka Otsu spoločnosť svojich zamestnancov nebude nijako monitorovať a ani sa snažiť o dodržanie disciplíny, pretože sa rozhodla pre tzv. pravidlá založené na vzájomnej dôvere.

Nomura v stredajšom samostatnom vyhlásení uviedla, že sa vykonávajú kroky na vytvorenie pozitívnej pracovnej atmosféry, zníženie miery pasívneho fajčenia a zlepšenie zdravia zamestnancov.

V stanovisku ďalej uvádza: „Musí existovať prostredie, v ktorom je každý zdravý a môže sa vzájomne podporovať, čím zamestnanci naplno preukážu svoje schopnosti a charaktery.“

Podľa webovej stránky spoločnosti Nomura, firma chce do roku 2025 znížiť mieru fajčenia u svojich zamestnancov nachádzajúcich sa v Japonsku na 12% z 20% v marci 2020.

Podľa Otsu, maklérska spoločnosť od roku 2017 ponúka finančnú pomoc zamestnancom, ktorí s ňou chcú skoncovať.

Podľa odhadu, ktorý tento rok zverejnil medzinárodný tím expertov, v roku 2019 na celom svete zomrelo viac ako 7,69 milióna ľudí na rôzne choroby súvisiace s fajčením, vrátane okolo 200 000 v Japonsku.

Podľa odhadu publikovaného v britskom lekárskom časopise Lancet, Čína dosiahla najväčší objem úmrtí s 2,42 milióna, čo predstavuje asi 30% z celkového počtu na celom svete, nasledovaná Indiou s 1,01 milióna, Spojenými štátmi s 530 000, Ruskom s 290 000 a Indonézou s 250 000.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Wion

Facebook komentár