Richard Jenrette

Richard Jenrette

Richard Jenrette na Wall Street strávil 40 rokov.

Jenrette, ktorý bol spoluzakladateľom investičnej banky Donaldson, Lufkin & Jenrette počas minulého mesiaca zomrel vo veku 89 rokov z dôvodu komplikácií spôsobených rakovinou. Podľa jeho nekrologu zverejneného na stránke agentúry Bloomberg, Donaldson, Lufkin & Jenrette – skrátený DLJ založil spolu so spolužiakmi z Harvardovej univerzity v roku 1959 – dva roky po ukončení štúdia – čím sa stali prvými členmi burzy NYSE v roku 1970.

Agentúra Bloomberg taktiež získala prístup k dokumentu čítanom v pamäti pre rodiny a priateľov v Charlestone v Južnej Karolíne, po jeho smrti: ručne písaný zoznam 24 pravidiel pre úspech v živote a v podnikaní.

Zahŕňa:

* Nepáľte mosty (za sebou)
* Neopúšťajte starých priateľov – môžete ich potrebovať
* Snažte sa byť príjemný a hovorte “ďakujem” – veľa krát!
* Pred ostatnými nikoho nekritizujte.
* Nezabudnite pochváliť dobre vykonanú prácu (ale nechválte slabo vykonanú prácu)

Celý zoznam a ručne písaný originál nájdete na stránke agentúry Bloomberg.

Avšak jeho najlepšou radou je neustále sa učenie a vhodné je aj keď sa vieme učiť od ostatných.

Niektoré z jeho najvýznamnejších príkladov sú zapísané vo významnej knihe minulého storočia od Napoleona Hilla z roku 1937, ktorú napísal na základe rozhovoru s 500 miliónármi a zaradil ich rady do bestselleru s názvom “Mysli a zbohatni/Think and Grow Rich”, ktorá spomínané odporúčania obsahuje, ako napríklad “Obyčajné želanie bohatstvo prinášať nebude”.

Ten istý rok Dale Carnegie uverejnil knihu s názvom “Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí/How to Win Friends & Influence People”, ktorú Warren Buffett spája s transformáciou svojho života. Carnegieho kniha obsahuje klenoty ako: “Každý blázon môže kritizovať, odsúdzovať a sťažovať sa – ale väčšina bláznov to robí. Ale pri pochopení a odpustení sa vyžaduje charakter a sebaovládanie.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár