Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Platba za delikátne jedlá, ako je biela hľuzovka, alebo homár Thermidor sa môže zdať pre priemerného jedinca extrémnou; existuje však jedno jedlo, ktoré ich vie svojou cenou schovať do hanby.

Novovytvorený biely kaviár “Strottarga Bianco” sa predáva v hodnote 100 000 eur (113 630 dolár) za kilogram, avšak je k dispozícii iba prostredníctvom špeciálnych objednávok pre zákazníkov.

Súvisiace: Čo tak od šéfkuchára “Glamburger” za rekordných 1770 dolárov

Je vyrobený z ikier bielej ryby, presnejšie vzácneho albínskeho jesetera, zároveň jeho spracovanie je veľmi náročným procesom. Avšak, to samo o sebe nezaručuje extravagantnú cenu: musí sa používať 22 karátové zlato, ktorým je tento kaviár pokropený. Podnik ho nazval “Zlatý Strottarg” alebo Kaviár “biele zlato.”

Walter Grulla, podľa regionálneho spravodajského zdroja v Rakúsku poznamenal: “Rozhodne to nie je produktom pre každého, ale trh očakáva nové a úplne vynikajúce produkty, ktoré kuchári po celom svete môže ponúknuť svojim hosťom” … Dodal, že “zlatý biely trblietavý prášok” chutí najlepšie s cestovinami, rizotom alebo na toastami.

Ale ak chcete vytvoriť iba jeden kilogram “bieleho zlata”, je potreba vlastniť päť kilogramov surového bieleho kaviáru, keďže 80 percent sa stráca v priebehu dehydratácie.

Kaviár “Biele zlato” v Salzburgu produkuje Walter Grulla a jeho syn Patrick, ktorý vlastní v Rakúsko. Rodinný podnik je v Rakúsku prvým producentom jesetera a táro spoločnosť je jedným z takmer 30-tich chovateľov jesetera vo svete. Podľa ich internetových stránok, trvá 8 až 10 rokov, než jeseter je “pripravený na zber.”

Súvisiace: Vrtuľník až do svojho domu na pláži? Už je na to aplikácia

Štandardný biely kaviár spoločnosti, bez toho všetkého zlata sa v Rakúsku na miestach predáva za 6250 eur pre 250 gramov; čo zodpovedá 28 438 dolárov za kilo.

Tento výrobok nájdete iba v exkluzívnych dekadentných reštauráciách po celom svete, keďže sa vyváža do Švajčiarska, Milána a Dubaja.

Najdrahší kaviár na svete je “Almas”, ktorý pochádza z rýb, z oblasti iránskej Belugy sa podľa Guinessovej knihy rekordov v priemere kilogram predáva za 20 000 libier (30 800 dolárov).

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune

Facebook komentár