Tento_kufor_Vas_bude_nasledovat_poslusne_az_domov_2016

Pre každého, kto nenávidí prevážanie batožiny, prichádza pomoc.

Spoločnosť v Kalifornií na Indiegogo predstavila autonómny kufor, ktorý by Vás mal poslušne nasledovať. Nie je potrebné uchopiť jeho úchyt a ťahať ho za sebou.

Kufor zostane tri až päť krokov za osobou, ktorú sleduje cez jej smartphone. Pohybuje sa buď vzpriamene, alebo ak leží na boku.

David Near, ktorý je generálnym riaditeľom TravelMate Robotics poznamenal: “Kufre sa za posledných niekoľko desaťročí naozaj zmenili. Aj tento produkt prišiel inováciami.”

Súvisiace: Mapa WiFi miest a hesiel na letiskách po celom svete

Near predpokladá, že tento kufor bude užitočným pre takmer každého – od podnikateľov po turistov a ľudí so zdravotným postihnutím. TravelMate je dodávaný v troch veľkostiach a jeho ceny sú v hodnotách $ 399 $ 495 a $ 595. Vie ísť rýchlosťou až 11 km/h.

Tento_kufor_Vas_bude_nasledovat_poslusne_az_domov_2016_2

61-ročný Near sa počas svojich ciest po svete pred rokom rozhodol, že by bolo fajn mať “robotického spoločníka” poznamenal: “Z rôznych dôvodov je autonómny kufor oveľa pohodlnejší.”

Kufor bol úspešne testovaný v nákupných centrách a po rôznych chodníkoch. Near vôbec nie je znepokojený nárazom kufra do niečo v preplnenom letiskovej hale, alebo staniciach.

Prototyp kufra sa opiera o infračervený senzor pre detekciu a dopomáha vyhýbať sa objektom. Avšak konečná verzia, ktorá bude dodávanou v budúcom roku sa očakáva, že by mala mať odlišný senzor, snáď fotoaparát alebo tzv. radar.

Zatiaľ projekt na Indiegogo získal iba o 3% z jeho cieľovej ceny, ktorá je na úrovni 100 000 dolárov. Ak sa im to z fundraisingom nepodarí, budú sa usilovať o finančné prostriedky od tradičných investorov.

Nadšení cestujúci by pravdepodobne mala zmierniť ich nadšenie. Kufor je len prototypom, a ako sa zdá, vyhýbanie sa objektov ešte nie je dokončené. Kým videá spoločnosti “kufra v akcií” sa zdajú byť impozantné, kufor sa však ešte bude musieť osvedčiť v preplnených, reálnych letiskách.

Súvisiace: Čínska spoločnosť vytvorí kufor, ktorý bude slúžiť ako skúter

Ďalší otáznikom je aj riziko krádeže. V prípade, že kufor je viac ako 4,5 metra od vlastníka smartphonu, kufor spustí alarm. K dispozícii bude aj výstraha zaslaná osobe smartphonu. Spoločnosť zároveň vyvíja riešenie, kde pôjde alarm vypnúť, najmä v situáciách, kedy pôjde o kontrolu kufrov na letisku.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheVerge, Fortune

Facebook komentár