Ladovy_hotel_ktory_ma_15_jedinecnych_izieb_od_umelcov_z_celeho_sveta

Každým rokom Švédsko stavia obrovský obytný priestor zo snehu v podobe neslávneho Icehotelu. V rámci svojho 29. ročníku sa hotel s ľadovou výzdobou môže pochváliť umeleckým vydaním v 15 luxusných izieb, kde každá je navrhnutá jedinečnými odborníkmi z celého sveta.

Ladovy_hotel_ktory_ma_15_jedinecnych_izieb_od_umelcov_z_celeho_sveta_1

Na vytvorení majestátnej štruktúry si porota zvolila 34 umelcov z 13 krajín, z ktorých každý predstavil jedinečnú myšlienku výstavby hotela. Priestor vo svojej konečnej podobe zahŕňa miestnosti inšpirované samostatnými témami, z ktorých každá je unikátom.

Ladovy_hotel_ktory_ma_15_jedinecnych_izieb_od_umelcov_z_celeho_sveta_2

Kým jedna izba sa môže pochváliť obrovským vyobrazením tváre ženy (tzv. Ľadová žena), ďalšia poukazuje na tvar duba, ktorý navrhol umelec zo Švédska – Tjåsa Gusfors.

Ladovy_hotel_ktory_ma_15_jedinecnych_izieb_od_umelcov_z_celeho_sveta_3

K dispozícii je aj apartmán s exkluzívnymi podvodnými vyzobrazeniami a balíčkom Tao Of Cat, kde nájdete mačacie ľadové sochy, ktoré navrhli Sonia Chow a Huschang Pourian z Hong Kongu.

Ladovy_hotel_ktory_ma_15_jedinecnych_izieb_od_umelcov_z_celeho_sveta_4

Medzi ďalšie neobvyklé vzory patrí “Smrekový les” od Christophera Pancoe a Jennie O’Keefe z Kanady a “Izbu vtákov” navrhla Lisa Lindqvist a Ulrika Tallving, kde nájdete vtáky vytesané do stien.

Ladovy_hotel_ktory_ma_15_jedinecnych_izieb_od_umelcov_z_celeho_sveta_5

Celá stavba je postavená z 2500 ton ľadu, ktorý bol odobratý z priľahlej rieky Torne v marci a skladovaný optimálne až do stavby. Ikonický ICEHOTEL je aktuálne otvorený a rezervácie príjma až do apríla 2019. Čas vyraziť!

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: DailyMail

Facebook komentár