Ludia-su-opat-pripraveni-na-sex-Predaj-kondomov-stupa

Predaj kondómov bol počas pandémie v miernom poklese, keďže sa ľudia chránili len doma a odkladali svoj sexuálny život. Ale teraz, keď sa očkuje stále viac Američanov a uvoľňujú sa bezpečnostné obmedzenia voči ochoreniu Covid-19, výrobcovia kondómov už nemajú problém so zvýšením predajov.

Predaj mužských kondómov v Spojených štátoch počas štyroch týždňov končiacich 18. apríla medziročne vzrástol o 23,4% na 37 miliónov dolárov, podľa najnovších údajov spoločnosti IRI, ktorá sa venuje prieskumu trhu a sleduje údaje o mieste predaja u veľkých maloobchodných sietí, obchodov s potravinami, drogérií a ďalších maloobchodných kanáloch.

To podľa IRI prichádza po 4,4% poklese v priebehu roka 2020.

Skupina Reckitt Benckiser, ktorá je materskou spoločnosťou výrobcu kondómov Durex, v priebehu tohto týždňa uviedla, že jej značka Durex v poslednom štvrťroku medziročne zaznamenala dvojciferný percentuálny nárast predajov. Tržby spoločnosti Durex v priebehu minulého roka rástli, napriek „náročnej prvej polovici roka“, a tržby v roku 2019 zaznamenali stagnáciu.

Skupina nezverejňuje konkrétne čísla týkajúce sa spoločnosti Durex, ale nedávny rast pripísala uvoľneným pravidlám ohľadom obmedzení stretávania.

Generálny riaditeľ spoločnosti – Laxman Narasimhan, pred analytikmi uviedol, že spoločnosť zaznamenala „vylepšenia v rámci značky Durex na trhoch, na ktorých prichádza k zmierneniu sociálnych obmedzení.“

Spoločnosti Walgreens a CVS tiež uviedli, že v posledných týždňoch medziročne predaj kondómov v obchodoch zaznamenal nárast. Hovorca firmy CVS označil rast v e-maile za „podstatný“, presné údaje však neposkytol.

Spoločnosť Church & Dwight, ktorá zastupuje výrobcu kondómov Trojan, v januári uviedla, že tento rok vyzerá predaj kondómov „sľubne“. Marketingová riaditeľka – Britta Bomhard, uviedla: “Čelíme veľmi očakávanému vráteniu predajov v kategórii kondómov, pretože kondómy znamenajú potešenie. 18 až 24-roční sa nemôžu dočkať, až im bude vrátený spoločenský život.“

Generálny riaditeľ Matt Farrell v priebehu tohto týždňa pred analytikmi poznamenal, že oblasť kondómov by mala prejsť „očakávaným medziročným rastom, keďže štáty uvoľňujú obmedzenia a zákazníci majú tak väčšiu mobilitu“.

Už pred pandémiou bol predaj kondómov naozaj slabý. Podľa údajov IRI. tržby v roku 2017 klesli o 2,4% a v roku 2018 o 3,4%, následne v roku 2019 prešli k rastu a to o 1,2%.

Zástupca výrobcu kondómov Trojan, spoločnosť Church & Dwight, vo svojom výročnom oznámení z februára 2020 uviedol, že „používanie kondómov pokleslo v dôsledku menšej populácie vo veku od 18 do 24 rokov, alternatívnych možností kontroly pôrodnosti, menšieho strachu z HIV, menej sexuálnych praktík a väčšej konkurencie.“

Kevin Grundy, ktorý je analytikom pre oblasť spotrebného tovaru spoločnosti Jefferies, uviedol, že kondómy v posledných rokoch strácali podiel na trhu v dôsledku iných foriem antikoncepcie, vrátane antikoncepčných tabliet pre ženy.

Podľa štúdie vedcov z Indiana University a švédskeho Karolinska Institutet, publikovanej v lekárskom časopise JAMA Network Open sa medzi rokmi 2000 a 2018 zvýšila sexuálna nečinnosť medzi dospelými Američanmi (hlavne medzi mladšími mužmi). Vedci pripisovali mladým Američanom, ktorí majú menej sexu, rôzne faktory, napríklad oneskorenú dospelosť a rozmach technológií a sociálnych médií.

Vedci zistili, že muži, ktorí boli nezamestnaní, zamestnaní na čiastočný úväzok alebo s nižšími príjmami, boli pravdepodobnejšie sexuálne neaktívnymi. Percento sexuálne neaktívnych 18- až 24-ročných mužov sa zvýšilo z 18,9% v rokoch 2000 až 2002 na 30,9%. medzi rokmi 2016 a 2018.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár