Newyorčania tweet-ujú, instagram-ujú a postujú veľký nespočet fotografií žiariacej modrej Mega jachty, ktorá zakotvila neďaleko Manhattanu.

Jej meno je “Serene”. Má neuveriteľných 436 stôp/133,9 metrov  (opravené) s piatimi poschodiami, niekoľkými bazénmi, dvomi pristávacími plochami pre vrutuľníky a veľkým množstvom chrómových výfukov a kotví neďaleko Intrepid Museum.

(Jej najlepšie vybavenie je vo vnútri: “podvodné pozorovacie miestnosti, umelá lezecká stena, detská herňa a kabíny pre 24 hostí a 52 členov posádky – podľa informácií výrobcu jachty.)

Každý, kto vykoná rýchle vyhľadávanie formou prehliadača Google sa dozvie, že majiteľom jachty Serene je Yuri Scheffler, magnát z oblasti vodky a destilátov značky Stolichnaya. A za účasti nepokojov Ukrajine a Ruska mnoho z nich taktiež špekulovalo, že náhla prítomnosť je znamením znepokojených oligarchov po krokoch Putina, kde super bohatí jednotlivci v súčasnosti čelia finančným nebezpečenstvám zo Západu pre akcie Ruska.

( Súvisiace: Top 8 najdrahších nákupov jácht všetkých čias + Fotky )

Ale môžu sa mýliť. Scheffler nie je Putinov oligarcha. A má prekvapivý pohľad vývoja na Ukrajine.

V e-mailovom rozhovore Scheffler uviedol, že v New Yorku sa náchádza z dôvodu jeho podnikania – teda jeho loď .

Hoci Schefflerova firma SPI Group začala v Rusku, jej sídlo je v súčasnosti v Luxembursku. Scheffler je aktuálne britským občanom, ktorý trávi väčšinu svojho času v zahraničí a v Rusku nebol 12 rokov.

Scheffler verejne bojuje s prezidentom Vladimirom Putinom už niekoľko rokov, ako ruská vláda sa pokúsila zabaviť spoločnosť a zoštátniť jeho aktíva. Vláda aj v roku 2003 vydala rozkaz pre jeho (Schefflerove) zatknutie, po tom, čo odmietol odovzdať spoločnosti.

( Súvisiace: “Utajení oligarchovia” ktorí budú formovať budúcnosť Ukrajiny )

Takže keď sme sa pýtal na jeho názor k Ukrajine, Scheffler bol voči ruskej vláde veľmi kritický.

V emaily uviedol: “Ak by Rusko bolo demokratickou krajinou ako USA, s riadnym právnym systémom a Krym by ho požiadal o pomoc, s cieľom brániť sa proti nepriateľskému susedovi, potom to bude v poriadku,” … “V súčasnej situácii je hrozné, keď krajina prevezme územie svojho suseda. Je mi ľúto ľudí na Kryme … v Rusku neplatia žiadne zákony. V Rusku existuje iba jeden zákon, a to s názvom ” Putin. “Iba jedna spravodlivosť, nazvaná “Putin”.’

Pre Schefflera a jeho loď je USA a jeho právny štát skutočne bol bezpečný prístav. Obzvlášť v súčasnosti.

Zdroj: CBSNews

Facebook komentár