Pampers_prichadza_s_inteligentnymi_plienkami

Plienky Lumi od spoločnosti Pampers.

Je to naozaj tak: Do reality sa dostala aplikácia pre detské plienky.

Pampers v priebehu tohto týždňa oznámila produktovú radu inteligentných plienok, ktoré podľa jej vyjadrení budú sledovať detský moč (veľkú potrebu však nie), rovnako ako aj spánok. V minulom roku, konkurenčná skupina Huggies predstavila podobný koncept v Kórei, čo umožňuje rodičom prijímať textové upozornenia, keď dieťa vykoná potrebu.

Plienky Lumi od spoločnosti Pampers, podľa vyjadrení slov firmy majú čakaciu listinu pred spustením ich predajov v USA, počas jesene tohto roka. Vlastnia senzor aktivity, ktorý zabezpečuje “identifikáciu” na prednej strane detskej plienky. Dodáva sa s tzv. baby monitorom a 10 dňovou zásobou plienok. Senzor pracuje s príslušnou aplikáciou na zaznamenanie detského moču a zistenia úrovne premočenia. Ďalšie balenie plienok Lumi od spoločnosti Pampers bude predávané samostatne. Ceny dokonca neboli zverejnené.

Koncept je súčasťou takzvaného hnutia Internetu vecí, ktoré spotrebiteľom umožňujú sledovať všetko, od toho kto zazvoní pri ich dverách až po informácie toho čo sa nachádza v ich chladničkách, ako aj toho ako si čistia zuby. Detský priemysel nedávno začal byť zaplavovaný pripojenými produktmi k internetu, vrátane prepojených zariadení, ktorých objem sa zdvojnásobuje – ako sú identifikátori spánku, ale aj tzv. robotická postieľka, ktorá má pomôcť dieťaťu spať.

Avšak v mnohých prípadoch rodičia nepotrebujú aplikáciu, ktorá by im povedala, keď ich dieťa naplní plienky, veď sa jedná o tak zrejmé spôsoby, ako to zistiť – detský plač a samozrejme človek to jednoducho môže cítiť, či je plienka vlhká. Dokonca niektoré plienky ponúkajú aj nižšie technologické riešenia: Plienky od spoločnosti Pampers – “Swaddler” zviditeľnia modrú čiaru, ktorá sa objaví na plienke, keď je mokrá.

Rodičia používajúci plienky Lumi sa teoreticky nebudú musieť starať o takúto kontrolu, pretože dostanú upozornenia na smartfóny. Aplikácia zobrazí jeden z troch stavov plienky: suché, mokré, veľmi vlhké.

Hovorca spoločnosti Pampers ďalej uviedol: “Senzor aktivity sleduje detský spánok a keďže sa nachádza na plienke, môže tiež sledovať … ako je plienka mokrá.”

Rovnako ako iné prepojené produkty, aj inteligentné plienky by mohli mať problémy s bezpečnosťou a súkromím. Detské monitory môžu byť náchylné na útoky hackerov a každá aplikácia, ktorá obsahuje osobné informácie, môže potenciálne vystaviť tieto informácie buď hackerom alebo výrobcom aplikácie alebo jej partnerom.

Hovorca spoločnosti Pampers povedal, že ak sa rodičia rozhodnú použiť ich, informácie o účte budú obsahovať meno dieťaťa, pohlavie, dátum narodenia a 24-hodinový archív videa monitorovania, plus profilovú fotografiu.

Hovorca ďalej uviedol: “Chcem znovu zopakovať, že berieme súkromie a bezpečnosť veľmi vážne,” … “Prístup k údajom svojho dieťaťa vrámci aplikácii Lumi budú mať len majitelia účtov produktov Lumi od firmy Pampers s ich platnými povereniami.”

Kathy Hirsh-Pasek, prezidentka Medzinárodnej spoločnosti pre detské štúdie poznamenala: “Verí, že rodičia by sa mali zamerať na zvládnutie toho, ako chápať svoje deti bez pomoci technológie.”

Nakoniec poznamenala: “Som si istá, že v budúcnosti bude k dispozícií ešte viac digitálnych produktov pre analýzu detí, ale najlepšia vec, ktorú môžu rodičia urobiť, je sa s nimi maznať, budovať vzťah a pozerať sa do ich očí a vidieť, čo sa nám snažia povedať.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDnet

Facebook komentár