Ak by ste mali mať záujem o európsky letný úkryt, Vila Les Cèdres na juhu francúzskeho Azúrového pobrežia je na predaj.

Konkrétne sa dom nachádza v Saint Jean Cap Ferratna, na juhu Francúzska. Okrem super výhľadu z 10 spální, získate olympijský bazén, záhrady veľké 35 árov s 15 000 rastlinami a 20-timi skleníkmi.

Odhady tejto nehnuteľnosti, ktorú vlastní spoločnosť z oblasti nápojov – Campari Group začínajú na 200 miliónov eur (226 miliónov dolárov) a môžu smerovať až k 1 miliarde eur (1,13 miliardy dolárov).

Dom má aj stajňu pre 30 koní. Takisto sa budete môcť chváliť tým, že bývate v dome, ktorý kedysi vlastnil belgický kráľ Leopold II. Za susedov zase budete mať britského skladateľa Andrewa Lloyda Webbera a amerického magnáta Paula Allena. Vilu Les Cedres vlastnila Suzanne Marnier-Lapostolle, ktorá je jednou z dedičiek alkoholového gigantu Grand Marnier.

Medzi jej návštevníkov patrili aj Charlie Chaplin a Elizabeth Taylor.

Súvisiace: Johnny Depp zdvojnásobil predajnú cenu francúzskej nehnuteľnosti na $55 mil.

Zatiaľ čo niektorí miestni agenti poznamenali, že špekulácie o cene môžu byť prehnané, keďže existujú obavy zo situácie francúzskeho trhu s nehnuteľnosťami, v dôsledku nedávnych teroristických útokov, vrátane masakru v meste Nice.

Miestne realitné kancelárie rozdeľujú ceny na trhoch v južnom Francúzsku luxusné nehnuteľnosti od 5 miliónov eur a viac a super-luxusné nehnuteľnosti od 10 miliónov eur a vyššie.

Podľa Alexandri Kraftovej, ktorá je predsedkyňou a výkonnou generálnou riaditeľkou spoločnosti Sotheby’s International Realty vo Francúzsko: “Trh, na francúzskej Riviére prechádza poklesom už niekoľko rokov a najmä v oblasti nehnuteľností, ktoré sú ponúkané za viac ako 25 miliónov dolárov.”

Kraftová za kľúčový faktor označila stiahnutie ruských kupcov.

V e-mailových pripomienkach poznamenala: “Vzhľadom k tomu, kríza na Ukrajina mala za následok, že kupci z Ruska už takmer úplne vymizli.”

“Nervozita na čínskom akciovom trhu, Brexit a ekonomické obavy dopyt ďalej oslabili. V dôsledku toho ceny poklesli zhruba o 20 až 25 percent a zásoby sú na maximách.”

Simon Smallwood, ktorý je výkonným riaditeľom hypotekárnej maklérskej spoločnosti International Private Finance berie na vedomie dosahovanie podobného trendu.

“Cote d’Azur získavalo najväčších kupcov sveta.”

“Pred piatimi rokmi medzi najaktívnejších kupcov patrili Rusi a obyvatelia východnej Európy. Nedávne geopolitické napätie viedlo k zníženiu záujmov.”

Pre tých, ktorí hľadajú za výrazne nižšiu cenu, David a Victoria Beckham za nehnuteľnosť na juhu Francúzska zaplatili 2,75 miliónov eur. Nachádza sa v Bargemon, hodinu jazdy od Cannes a Saint-Tropez.

Zdroj: TheGuardina, NYTimes

Facebook komentár