Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Bol to skvelý rok pre akciové trhy, ale zasa nie toľko pre trh zlata. Obe aktíva sa v tomto roku pohybovali v opačných smeroch, keďže americký akciový index S&P 500 získal takmer 24%, zlato kleslo o takmer 22%. Zlato je na ceste k prvému svojmu ročnému poklesu od začiatku tisícročia.

Dennis Gartman, redaktor a vydavateľ správy Gartman uvádza, že bolo nevyhnutné, že zlato pôjde do strát.

Gartman dodáva: “Po 11. alebo 12. po sebe nasledujúcich rokov rastu, nemôžete očakávať rast ďalších 11. alebo 12. rokov za sebou,” … “Takže táto situácia by nemala byť pre zlato tak prekvapujúca. Peniaze sa z trhu so zlatom presunuli inam. Dostali sa do trhu akcií.”

( Súvisiace: Spotreba zlata v Číne by mala v roku 2014 začať spomaľovať )

Po týchto faktoch, očakávanie, že cena zlata by sa mala v nasledujúcich dvoch mesiacoch rásť až tak, že zlomí jej ročnú stratu, Gartman poznamenal – Mám pre Vás zlú správu. „Nie je pochýb, že zlato tento rok uzavrie v strate,” … “Akciové trhy by mohli uzavrieť koniec roka 2013 v zisku 25% až 28%. Je to dokonalý príklad hedžovania (zabezpečenia). A myslím, že to takto bude pokračovať aj do budúceho roka, akciový trh by pravdepodobne mal naďalej rásť, ale už by som v rovnakom čase radil otvárať aj menšie pozície, ktoré budú  zarábať na raste cien zlata.”

Súvisiace:
Zlato aktuálne ukončilo najhorší novembrový výsledok od roku 1978
Ako americká banka Goldman Sachs manipuluje s cenami zlata

“Počas môjho života, kedy som na trhoch už viac ako 40. rokov, som často videl, že akcie a zlato sa pohybujú v rozpore jeden od druhého, skôr než v jednom spoločnom smere,” … “Ale v budúcom roku pravdepodobne tento pohyb v rovnakom smere budeme vidieť. Stavím sa, že obidve aktíva by v roku 2014 mali dosiahnuť mierne zisky. “

To znamená, že s ohľadom na výber či investovať do zlata alebo akcií, Gartman uvádza, že by si vybral akciové trhy.

Zdroj: Investing

Facebook komentár