Viac ako 300 tisíc anglických nehnuteľností sú v hodnote viac ako 1 milión britských libier (1,5 miliónov amerických dolárov), čo je oproti minulému roku nárast o 32 percent, v závislosti na správe o stave nehnuteľnosti a tzv “zoznamu bohatých”.

Rastúce ceny nehnuteľností, najmä na primárnom trhu v minulom roku vytvorili 77 894 nových milionárov zo sektora nehnuteľností, ako uviedla Zoopla Property Group vo svojom “Zozname bohatých roka 2013”. Navyše počet ulíc, kde je priemerná hodnota nehnuteľnosti na bývanie väčšia, než 1 miliónov libier, ich počet vyskočil na 8230 jednotiek.

Nie je prekvapením pre tých, ktorí poznajú majiteľov drahého kapitálu Anglicka. Londýn je domovom všetkých 20. najdrahších ulíc v krajine. Kensington Palace Gardens – je sídlom miliardárov – opäť si udržal svoju pozíciu najdrahšej ulice v Británii.

“Aj víťazi lotérie iba snívajú o domoch na uliciach, ako je Kensington Palace Gardens a The Boltons [aj v South Kensington]”  poznamenal Lawrence Hall, vedúci komunikácie u spoločnosti Zoopla, v tlačovej správe.

Priemerná cena nehnuteľností v Kensington Palace Gardens, kde má domov Leonard Blavatnik – druhý najbohatším muž v Británii, a čo by kameňom dohodil od miesta, kde žije princ William a vojvodkyňa z Cambridge – je v súčasnej hodnote 36,1 miliónov libier (55,5 miliónov amerických dolárov). Medzitým sa dom v Boltonse, kde kedysi mala sídlo Madonna dosahuje priemerná cena úrovne okolo 23,4 miliónov libier (35,9 miliónov dolárov).

Hall dodal: “Hodnoty nehnuteľností v týchto prestížnych oblastiach sú astronomicky vysoké a v minulom roku  značne vzrástli. Iba super-bohatí sa môžu pohrávať s myšlienku kúpi bývania v najdrahších uliciach a platí to rovnako pre adresu a umiestnenie ako aj veľkosti a kvalite nehnuteľnosti.”

Cez slabosť britskej ekonomiky, ceny nehnuteľností aj naďalej stúpajú, poháňaný uvoľnenou menovou politikou, nedostatku v sektore bývania a vládnych programov sú domáce ceny k nákupu cenovo dostupnejšie. V máji roka 2013 ceny nehnuteľností na bývanie v Anglicku zaznamenali najväčší prírastok od poklesu po boomu v roku 2007, čo vyvoláva obavy z novej bubliny na trhu nehnuteľností.

Avšak Hall uviedol, že nárast cien bol riadený rastom v Londýne a na prosperujúcom juhovýchode.

Taktiež dodal: “Môžete si nájsť skvelú nehnuteľnosť v iných častiach krajiny za podobnú cenu len priemerných nehnuteľností, v oblastiach, ako je Kensington.” Podľa spoločnosti Zoopla je v súčasnej dobe priemerná cena domov o hodnote 230 924 britských libier (355 136 amerických dolárov).


TOP 10 najdrahších ulíc vo Veľkej Británií:

1.. Kensington Palace Gardens, Londýn W8

2.. V Boltons, Londýn SW10

3. Grosvenor Crescent, Londýn SW1X

4. Courtenay Avenue, Londýn N6

5. Compton Street, Londýn N6

6. Frognal Way, Londýn NW3

7. Park Place Villas, Londýn W2

8.. Montrose Place, Londýn SW1X

9.. Cottesmore Gardens, Londýn W8

10.. Palace Green, Londýn W8

Zdroj: Telegraph.co.uk

Facebook komentár