Tinder_vytvoril_interaktivnu_show_Generacia_Z_ju_miluje

Zachránili by ste osobu alebo šteňa počas apokalypsy?

Pre niektorých je to jasná voľba. Pre používateľov služby Tinder je to skvelý začiatok konverzácie – ten, o ktorom sa diskutovalo v aplikácii pre zoznamovanie na sociálnej sieti Twitteri a osobne v rámci univerzitných kampusov, keď boli od začiatku tohto mesiaca nútení vybrať si niektoré možnosti pri sledovaní filmu „Swipe Night“.

„Swipe Night“ je prvým tzv. nájazdom pôvodného obsahu spoločnosti Tinder. Tento mesiac aplikácia pre zoznamovanie, ktorú vlastní spoločnosť Match Group, vydala štvordielne krátke videozáznamy s niekoľkými možnosťami.

Po prvé, nové epizódy boli v októbri vydané každú nedeľu, ale boli k dispozícii iba šesť hodín, od 18:00 do polnoci miestneho času, výlučne v aplikácii Tinder, so zameraním na USA. Po druhé, epizódy boli interaktívne. Používatelia boli vyzvaní, aby posúvali doľava alebo posúvali doprava – inovácia online zoznamky Tinder – aby si vybrali, čo potom ovplyvní zvyšok príbehu. Po tretie, tieto rozhodnutia potom určili, s kým budete mať do budúcna v sieti Tinder blízko.

Účelom „Swipe Night“ bolo vytvoriť diskusiu medzi používateľmi aplikácie Tinder. A fungovalo to. Hovorca spoločnosti Tinder uviedol, že celkové zhody na sieti Tinder vyskočili o 26%, v porovnaní s klasickou nedeľnou nocou a využitie správ sa zvýšilo o 12%. Vzhľadom na zapojenie, ktoré bolo dosiahnuté na americkom trhu, Tinder plánuje medzinárodné zavedenie série vo februári 2020.

Riaditeľka spoločnosti Tinder – Elie Seidman poznamenala:„Svet sa pomocou podobného vizuálneho obsahu stal v niečom lepším alebo horším,“ … „Na telefónoch veľa pracujeme a spotrebúvame rôzne druhy obsahov na službách Instagram, YouTube, ktoré sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Obsah sa stal dorozumievacím jazykom našej zdieľanej skúsenosti a je prirodzené, že sa s ním spájame.“

Prvá epizóda “Swipe Night” určuje apokalyptický dej série: kométa je pripravená zničiť Zem za tri hodiny. Je to všetko zakomponované s pohľadu osoby, akoby to, čo vidíte počas apokalypsy, bolo na obrazovke vášho smartfónu. Obrazovka však funguje aj ako smartfón, kde dostávate textové správy od fiktívnych priateľov a správy o apokalypse. Rozhodnutia, ako človek alebo šteňa, je to, čo môže viesť k začatiu konverzácie.

Marketingová manažérka značky firmy Tinder poznamenala: „Páčila sa mi myšlienka kedy sa dostanem do auta a mám možnosť ho ukradnúť. Niečo to o užívateľoch prezrádza.”

Maggie Pan, z kalifornskej univerzity v Los Angeles, uviedla, že téma „Swipe Night“ bola predmetom rozhovorov v areáli školy a inšpirovala niektorých študentov, aby si Tinder stiahli. Ako študentka marketingového manažéra značky pre Tinder koordinovala marketingové podujatie pre sériu, v rámci svojho kampusu.

Pan ďalej poznamenala: „Mala som priateľov, ktorí Tinder nemali alebo Tinder zapínali a vypínali, takže si ho opätovne stiahli opäť, aby zistili, o čom Swipe Night je,“ … „Mala som priateľov, ktorí už boli vo vzťahoch, ale chceli si stiahnuť Tinder, aby videli skúsenosti, ktoré videli iní užívatelia.“

Ak chceli vytvoriť „Swipe Night“, spoločnosť Tinder požiadala o pomoc reklamnú agentúru 72andSunny. Výkonný riaditeľ a partner agentúry, Matt Murphy však rýchlo prišiel so sériou videí kde až tak „nejde o marketingovú kampaň“.

Murphy poznamenal: “Nejde o vytváranie reklám. Takto vytvárame zážitok, ktorým vnášame do života spontánnosť a vedie k zaujímavej interakcií.”

72andSunny spolupracovala s tímom spoločnosti Tinder pre generáciu Z, kde sa zamestnanci zameriavali na skúsenosti s programom práve pre túto generáciu, napríklad vo vysokoškolskej verzii „Tinder U.“

Murphy uviedol, že jedným z prvých rozhodnutí, ktoré sa snažili byť „autentickými“ pre používateľov Generácie Z, bolo najatie si režiséra z tejto demografickej skupiny, konkrétne 23-ročnú Karene Evans, ktorá pre speváka Drake natočila niekoľko hudobných videí.

„Swipe Night“, ktorá sa zobrazuje na obrazovke telefónu.

„Swipe Night“, ktorá sa zobrazuje na obrazovke telefónu.

Generálny riaditeľ spoločnosti Seidman odmietol zdieľať, aký vysoké boli náklady na projekt, ale zdôraznil investíciu do kvality.

Seidman poznamenal, že tím spoločnosti Tinder plánuje vo väčšej miere investovať do pôvodného obsahu, ako je tento. Keď bude v roku 2020 k dispozícii program „Swipe Night“ v iných krajinách, tím plánuje vykonať určité zmeny na základe spätnej väzby. Budúce série by tiež mohli byť priamymi tvorcami príjmov.

Seidman ďalej poznamenal: „Myslím si, že v budúcnosti využijeme aj príležitosti na zosúladenie partnerov, ale nebolo to niečo, čo sme chceli urobiť v prvej verzií, pretože sme chceli mať plnú kontrolu.“

Pokiaľ ide o mobilné video, Tinder určite čelí konkurencii. Existujú aplikácie, ktoré sa zaoberajú videami generovanými používateľmi, ako napríklad Instagram a TikTok. Potom je tu štúdiová séria na aplikácií Snapchat a čoskoro aj Quibi. YouTube od spoločnosti Google poskytujú oboje.

Mladí užívatelia sa môžu primárne nakloniť k akejkoľvek aplikácií, ktorá ponúka najlepší zážitok.

Jedna z užívateliek aplikácie Tinder poznamenala: „Nikdy predtým som nepočula o aplikácii, ktorá by vytvárala niečo ako “Swipe Night,“ … „Bola som nadšená, pretože moja generácia si skutočne cení zážitky.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC, CNN

Facebook komentár