Zamestnava_4500_ludi_a_mesacne_veceria_s_15_zamestnancami_2016

Jim McCann začal podnikať s jediným kvetinárstvom v roku 1976.

Nakoniec sa mu podarilo vytvoriť sieť, ktorá počas minulého roka dosiahla predaje na úrovni 1,2 miliárd amerických dolárov a trhová kapitalizácia jeho firmy je na úrovni okolo 600 miliónov dolárov.

McCann je zakladateľom a predsedom spoločnosti 1-800-Flowers a aj oblasť kvetinárstiev sa počas obdobia 40 rokov zmenila. Dokonca tento priemysel v priebehu posledných dvoch desaťročí menil ešte rýchlejšie.

McCann, ktorý sám seba označuje za “starého pána,” využil svojich mladších zamestnancov, ako zostať konkurencieschopný a to prostredníctvom zábavného rituálu, ktorý je pre nich taktiež prínosom.

Každý mesiac – s niekoľkými výnimkami v priebehu prázdnin – sa McCann stretne s 15 z takmer 4500 zamestnancov, v reštaurácii blízko centráli spoločnosti 1-800-Flowers, kde s nimi povečeria. Každá večera má konkrétnu tému konverzácie (nedávno bol jeden zameraný na využitie chatovacích robotov) a niekoľko manažérov McCanna vykonajú výber zamestnancov, ktorí sa toho všetkého zúčastnia. Na večeri sa taktiež zúčastní niekoľko z najstarších zamestnancov, spolu so skupinou nových zamestnancov. McCann poznamenal: “Jedná sa o dobrý spôsob, ako ich udržať pri začlenení do riešenia otázok ich biznisu.”

Súvisiace:
Hádajte, ktorá obrovská spoločnosť v súčasnosti ponúka neobmedzenú dovolenku
Tento riaditeľ dal svojim zamestnancom £ 7 mil. v hotovosti

Ako príklad spomenul večeru, pred zhruba 10 rokmi, kedy ho presvedčil jeden zamestnanec, ktorý vo 1-800-Flowers pracoval iba tri týždne, aby McCann bral Facebook vážnejšie. McCann tak svoj pesimizmus dal bokom a počúval a následne sa 1-800-Flowers objavil na Facebooku s firemnou stránkou. Ich firemná stránka má v súčasnosti takmer milión fanúšikov.

McCann sa zabáva ohľadom toho, keďže pomer toho, čo sa učí v porovnaní s tým, čo naučí on svojich zamestnanci, počas tejto večere je na úrovni 90:10.

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár