Akcie-Tupperware-za-7-dni-v-zisku-165 %-Preco-nastala-tato-mania

Obchodníci s “meme“ akciami sú späť. Akcie spoločnosti Tupperware v priebehu tohto týždňa čelili explozívnemu rastu približne o 165 % a zisky za posledný mesiac dokonca dosiahli úroveň viac ako 300 % a to všetko bez viditeľného dôvodu.

Spoločnosť so sídlom na Floride, ktorá vyrába baliace misky a nádoby, sa už nejaký čas nachádza v tzv. problematických vodách. Tržby klesajú a spoločnosť Tupperware dokonca v apríli varovala, že je na pokraji bankrotu.

Dokonca začiatkom júna newyorská burza oznámila spoločnosti Tupperware, že nedodržiava pravidlá burzy, pretože jej trhová kapitalizácia bola príliš nízka, to znamená menej ako 50 miliónov dolárov, v rámci obdobia 30 obchodných dní. V oznámení sa uvádza, že priemerná záverečná cena spoločnosti Tupperware bola za toto obdobie nižšia ako 1 dolár, čo je pod hranicou stanovenou burzou.

Začiatkom júla vstúpila do spoločnosti Tupperware ako investičný partner gigant BlackRock, ktorý jej pravdepodobne chcel pomôcť zvládnuť dlhové zaťaženie. Odvtedy sa však neobjavili žiadne nové podstatné oznámenia ani zmeny.

Prudký nárast ceny akcií by mal určitý zmysel, keby existovali nejaké náznaky, že spoločnosť začala so zmenou stratégií, alebo našla vhodného kupca. Nič však nenasvedčuje tomu, že by sa niečo z toho stalo.

Na sociálnej sieti Reddit sa však objavili príspevky, ktoré by mohli ponúknuť vysvetlenie.

Jeden používateľ o vyhliadkach spoločnosti napísal: “YEESH,” … “Opäť som do toho hodil 3 000 dolárov. To isté som urobil minulé leto s [Bed Bath & Beyond]. Pokiaľ nehrám s príliš veľkou sumou a mám stop loss, strata niekoľkých stoviek dolárov mi nevadí, najmä pre šance v rámci ďalšieho mesiaca.”

Ďalší užívateľ komentoval: “Toto bude ďalší veľký short squeeze, včera som vykonal obchod v štýle “all in“.”

Vo štvrtok bol objem obchodovania s akciami spoločnosti Tupperware (podľa spoločnosti FactSet) trikrát vyšší, ako predchádzajúci 30-dňový priemer.

Zdá sa, že podobne ako predtým GameStop a sieť kín AMC, sa užívatelia fóra Reddit snažia poslať 77-ročnú firmu, ktorá zápasí s problémami, “na Mesiac”.

Rovnako ako ostatné “meme akcie“, aj akcie spoločnosti Tupperware boli vo veľmi veľkej miere obchodované v rámci predajov na krátko (kedy investori vsádzajú na pokles). To znamená, že veľa obchodníkov vsádzalo na to, že akcie mali ďalej klesať.

Skôr ako sa pridáte k “Tupperware party”, nezabudnite, že meme akcie bývajú veľmi volatilné, s prudkými vzostupmi a poklesmi. Spoločnosť Libra Investment Services v piatok varovala, že investori do akcií spoločnosti Tupperware čelia vysokému riziku straty.

Akcie spoločnosti Tupperware sa od začiatku roka stále nachádzajú v prepade takmer 30 %.

Spoločnosť bezprostredne nereagovala na žiadosť o komentár.

 

Zdroj: CNN

Facebook komentár