Opat-meme-akcie-v-hodnote-az-300-miliard-dolarov

GameStop. (Koniec hry.)

AMTD Idea Group bola v utorok tiež jednou z najaktívnejšie obchodovaných akcií na platforme celosvetovej investičnej spoločnosti Fidelity. Akcie tento týždeň vyskočili takmer až o 300 %.

Intenzívne špekulatívne správanie medzi retailovými investormi opäť znervózňuje mnohých na Wall Street.

Jay Clayton, bývalý predseda Komisie pre burzy a cenné papiere (SEC) poznamenal: „Ako sme sa za posledné dva roky dozvedeli, udalosti ako táto spôsobujú to, čo by som povedal, že sú príležitosťami na zisk, ale predstavujú obrovské riziko straty najmä čo sa týka našich retailových investorov.“

Slávny investor, ktorý najmä vsádza na prepady akcií – Jim Chanos na sociálnej sieti Twitteri zverejnil a vyjadril frustráciu z podobnej mánie.

Chanos v tweete uviedol: “Takže všetci budeme ignorovať 400 miliárd dolárov (meme) v miestnosti?” … „V minulosti sme doslova čelili vypočutiam v Kongrese z dôvodu rastu firiem o objeme 30 miliárd dolárov pre $ GME a $ AMC, ale dnes počuť len tzv. šťebotanie vtákov.

Bláznivé kroky, založené bez relevanice podložených správ šokovali aj samotnú spoločnosť. AMTD Digital v stredu ráno investorom vydala „ďakovnú správu“ a dodala, že podrobne monitoruje trh, či neobsahuje nejaké abnormality v obchodovaní.

Spoločnosť AMTD Digital vo vyhlásení uviedla: “Pokiaľ je nám známe, neexistujú žiadne podstatné okolnosti, udalosti ani iné záležitosti týkajúce sa podnikania a prevádzkových aktivít našej spoločnosti od dátumu IPO.”

Akcie AMTD za 3 týždne vzrástli ža o 14 tisíc percent!

Vývoj akcií spoločnosti AMDT
Opat-meme-akcie-v-hodnote-az-300-miliard-dolarov-graf

Akcie AMTD Digital, spoločnosti so sídlom v Hongkongu, ktorá začala byť kotovaná v New Yorku pred menej než tromi týždňami, raketovo vzrástli natoľko, že spoločná trhová hodnota akcií tried A a B bola pri stredajšej zatváracej cene v hodnote viac než 203 miliárd dolárov a predtým bola jej hodnota omnoho vyššie.

To znamená, že firma ktorá rozvíja digitálne podnikanie, vrátane finančných služieb, má väčšiu hodnotu ako Wells Fargo, Morgan Stanley a Goldman Sachs Group, hoci za rok končiaci aprílom 2021 vykázala zisk len 25 miliónov dolárov.

Zatiaľ čo tieto firmy majú dlhý zoznam akcionárov, AMTD Digital má poprepletanú vlastnú štruktúru, ktorá nakoniec vedie k jednému kľúčovému menu: je to Calvin Choi, bývalý bankár UBS Group, ktorý v súčasnej dobe bojuje proti zákazu podnikania v Hongkongu kvôli tomu, že čelí konfliktom záujmov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC, Bloomber

Facebook komentár