Časopis Robb Report vydal svoj ročný zoznam najlepších áut pre tých, ktorí sa nemusia starať o svoje mesačné príjmy.

 

Ferrari California T

Cena: 199.000 dolárov

Ferrari California T je ako keby automobilom na “vstupnej úrovni.” Je taktiež najlacnejším modelom značky Ferrari a dve tretiny kupcov patrí medzi nových členov tejto značky. Je taktiež navrhnutý tak, aby bol veľmi pohodlným, znášanlivým automobilom, ktorý je vhodný pre každodenné použitie a pritom poskytuje oprávnený výkon modelov Ferrari. Toto vozidlo má v sebe ukrytý 3,8-litrový V8 motor o rozsahu 553 konských síl.

Podľa redaktorov časopisu Robb Report sa jedná o jeden “Najlepší z Najlepších”. Tento zoznam má super-bohatým jednotlivcov pomôcť, aby nemuseli robiť tieto ťažké rozhodnutia o tom, ako minúť časť z ich veľkého objemu financií. Robb Report vyberá tieto najlepšie autá najmä spomedzi tých, ktoré sú samozrejme novými, alebo významne zmenili modelový rok 2015. Cena pre nich pochopiteľne nebola obmedzením.

Súvisiace: Ako automobilka Ferrari udržuje imidž svojej značky


Lamborghini Huracán

Cena: 238 500 dolárov

Huracán je najnovším automobilom od značky Lamborghini a je trochu vyššie, ako “vstupný model” Kalifornia T. Avšak jeho cena o tom jasne napovedá.

Automobilový redaktor – Robert Ross, ktorý bol tzv. kurátorom tohto výberu “Najlepší z najlepších”, nazval Huracán “najlepším Lamborghinim, ktoré kedy vyrobili.” Aj cez divoký výkonnostný potenciál, je taktiež príjemné a ľahké riadiť tento automobil.

Súvisiace: Gallardo nahradí superšportiak menom Lamborghini Huracán


Porsche Cayenne Turbo

Cena: 114 700 dolárov

Cayenne Turbo poskytuje skutočnú vzrušenie v štýle značky Porsche a zároveň vie poskytnúť praktickosť typu SUV. S revom jeho motora V8 o rozsahu 520 konských síl z 0 na 97 km/h sa vie dostať už za štyri sekundy. Systém nastaviteľného odpruženia poskytuje úžasne hladkú jazdu spolu s úžasne schopným riadením.

Ross poznamenal: “Je to o dokonalosti umenia,” … “Neexistuje žiadna značka, ktorá by vedela vyrobiť tak výkonné SUV, ako je Porsche.”

Súvisiace: Všetci zamestnanci Porsche získajú ročný bonus 8600 eur!


BMW i8

Cena: 135 700 dolárov

Toto vozidlo hladko kombinuje výkon 3-valcového motora, ktorý je pripojený k šesťstupňovej prevodovke s dvoma turbami a bude mu sekundovať elektromotor s výkonom 96 kW a s krútiacim momentom 250 Nm. Z nuly na sto i8 akceleruje za 4,4 sekundy a maximálnu rýchlosť má limitovanú na 250 km/h. Má taktiež jeden z najlepších dizajnov.

Súvisiace: BMW i8 je aktuálne najlepším automobilom pre rok 2015


Bentley Mulsanne Speed

Cena: 338 325 dolárov

Pre túto verziu Mulsanne, automobilka Bentley vykonala navýšenie sily a okrem toho má aj upravené pruženie, ktoré reflektuje väčšie dynamické ambície tohto variantu.

Dodal: “Je to veľký, ťažký automobil, rovnako ako je vidno z pohľadu. Čo je prekvapivé, je to, ako sa bezproblémovo riadi, ako niečo, čo je ďaleko omnoho menšie. Dokonca aj na kľukatých cestách “to auto drží ako kliešť.”

Súvisiace: Dovolenka kde budete riadiť Bentley na zamrznutom fínskom jazere – za $ 15 000


Shelby Cobra 427 S/C

Cena: 160 000 dolárov

Jedná sa o veľmi staré auto, kde je vlastne všetko nové. Shelby American vytvoril túto zbrusu novú kobru a vo väčšine ohľadoch má presne napodobňovať autá z doby pred 50 rokmi. Shelby American vám predá konštrukciu a motor kúpite zvlášť. Hotové vozidlo je tak oveľa zábavnejšie, ako to čo ste mohli riadiť. A áno, pri jeho riadení si užijete veľa zábavy.

Zdroj: Robb Report

Facebook komentár