Aký darček dať osobe, ktorá má všetko?

V tomto roku, jednou z možností je púzdro na iPhone 7 z masívneho zlata, diamantov a tvárou Donalda Trumpa.

Je ocenené na úrovni okolo 151 000 dolárov a je len jeden príklad z ohromujúcich oslnivých darčekov predávaných v obchode Spojených arabských emirátov – Goldgenie, kde nakupujú práve super-bohatí.

Frank Fernando, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Goldgenie poznamenal: “Po celom svete existujú veľmi bohatí jednotlivci, s veľmi rozsiahlym majetkom a je pre nich veľmi ťažké nájsť vhodný darček, pretože majú všetko.”

Súvisiace: 8 top spôsobov ako si superbohatí užívajú zlato

Všetky produkty sú ponúkané v ich predajni, v meste neďaleko Dubaja – Sharjah a je možné si tento obal vybrať buď v zlate, pozlátenom púzdre, alebo pokrytý diamantmi. Ale nápad zlatého púzdra na iPhone s Donaldom Trumpom prišiel len nedávno od samotných zákazníkov.

Fernando, bez prezradenia identity uviedol: “Počas minulého mesiaca prišla do obchodu jedna Číňanka a požiadala, aby Goldgenie dal dohromady špeciálny produkt na zariadenie, ktoré bude ozdobené novo-zvoleným americkým prezidentom. Povedal, že jej rodina chce obdarovať niekoho, práve produktom amerického prezidenta, ktorý sa už počas budúceho mesiaca dostane do novej funkcie.

Pozlateny_ram_na_iPhone_pre_super_bohatych_2016_Goldgenie

Telefón tak bude zapadať do skvelého podkrovného bytu v New Yorku (Trumpa), ktorý je obložený práve zlatom.

Vzhľadom na prvý predaj Trumpovho púzdra na iPhone, Goldgenie získala ďalších deväť objednávok, ktoré budú v zlate niesť jeho tvár.

Novozvolený prezident, ktorý je miliardárom sa ukázal byť dobrým krokom tohto obchodu, ktorý začal svoju činnosť len na začiatku tohto roka. Avšak toto púzdro zďaleka nie je najdrahšou položkou v predaji.

Pozlátený závodný bicykel Vás bude stáť okolo 350 000 dolárov.

Pozlateny_ram_na_iPhone_pre_super_bohatych_2016_Goldgenie_bicykel

Goldgenie začalo svoje prvé aktivity v Londýne, počas roka 1989. Podnikateľský zámer firmy bol jednoduchý: zákazníkom chceli ponúkať akékoľvek predmety v zlate.

Fernando uviedol, že jeho zamestnanci dokonca budú môcť prísť so špeciálnym strojom pre nehnuteľnosti bohatých jednotlivcov, k tomu, aby pokryli celé ich kúpeľne do drahého kovu.

Spoločnosť si vybrala Spojené Arabské Emiráty, ako miesto, kde otvorili svoju prvú predajňu, v dôsledku silného dopytu z oblasti Perzského zálivu.

Súvisiace:
Tento muž vlastní tričko zo zlata v hodnote $ 213 000
Horský bicykel v zlate? Cena až za 500 000 dolárov

Fernando poznamenal: “Máme veľký počet zákazníkov priamo z kráľovských rodín,” … “Navštevovali Nás v Londýne a nekupovali si len jeden telefón. Kupujú ich päť, alebo desať, ktoré dávajú ako darčeky. Museli sme sem prísť, aby sme všetkým ľuďom z arabských štátov vedeli vyhovieť.”

Avšak Goldgenie nie je spokojná len s jednou predajňou.

Fernando uviedol, že značka chce na začiatku budúceho roka otvoriť predajňu v susednom Katare a je v diskusiách okolo otvorenia ďalšej predajne v Saudskej Arábii.

A medzi ich ďalšie ciele patria plány pre otvorenie obchodov v Malajzii a Španielsku.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Fortune

Facebook komentár