Cast_firmy_predavajucej_telefony_za_14000_udajne_skrachovala_Vertu

Produkčná časť britského výrobcu luxusných smartphonov má byť podľa rôznych správ v médiách uzavretá, po neúspešnej ponuke na odkup, ktorý nariadil Najvyšší súd Veľkej Británie.

Vertu Corporation Limited (VCL) produkovala výrobky pre super-bohatých jednotlivcov, ktorých cenovka bola na veľmi vysokej úrovni. Niektoré modely Vertu, ktoré sa chválili najmodernejšími technológiami, vynikajúcim spracovaním a materiálmi, ako aj službami na zákazku – vrátane služby, ktorá 24 hodín denne po celom svete užívateľom poskytovala pomoc. Cena telefónov Vertu začínala na úrovni okolo 11 100 libier ($ 14 390) a top zariadenie, ktoré bolo vyrobené na zákazku a pokryté drahokamami sa údajne predávalo za 280 000 libier.

Podľa britských novín The Telegraph: “Murat Hakan Uzana, ktorý vlastní samostatnú značku Vertu sa tento týždeň snažil kúpiť túto výrobnú divíziu, ale to sa však nepodarilo. Finančný denník The Financial Times uviedol, že sa snaží o zachovanie značky, ale v konečnom dôsledku sa snaží o celé prebudovanie tohto výrobcu telefónov.

Súvisiace: Európsky startup predstaví “smartphone pre bohatých”

Hovorca spoločnosti Vertu pre The Telegraph poznamenal: “Naše najlepšie úsilie o získanie tejto divízie zlyhali, pretože finančné požiadavky stanovené v rámci rokovaní presahovali úroveň pre finančnú životaschopnosť.”

Dodal: “Žiadna iná časť skupiny týmto vývojom nie je ovplyvnená.”

E-mailové adresy a telefónne čísla tejto divízie Vertu, pri pokuse o kontaktovanie firmy neboli v prevádzke.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár