Virtuálna realita je aktuálne jednou z najrýchlejšie rozvíjajúcich sa oblastí technologického priemyslu. Týchto faktov sú si samozrejme vedomí taktiež samotné firmy, ako aj start-upy, ktoré v tomto odbore pôsobia. Tie spoločne spolu s niekoľkými celosvetovými investičnými skupinami vytvorili fond, do ktorého všetci zúčastnení vložili dohromady okolo 10 miliárd dolárov.

Tieto prostriedky bude novo vzniknutý fond s názvom „Virtual Reality Venture Capital Alliance“ rozdeľovať medzi projekty, ktoré sa práve virtuálnou a rozšírenou realitou zaoberajú. Dôkazom, ako veľmi tomuto odboru lídri technologického sveta veria, je porovnanie s investíciami do herného priemyslu, ktorých hodnota ani pri sčítaní niekoľkých posledných rokov k 10 miliardám dolárov zďaleka nedosiahla.

Súvisiace: 
Spoločnosť Oculus totálne nezvláda svoj produkt – Rift

5 najväčších technologických trendov v roku 2016

Medzi 28 firmami a investičnými fondmi, ktoré do nového projektu vložili svoje prostriedky nájdeme napríklad mená, ako HTC, ktorá vyvíja svoje okuliare Vive. Okrem HTC sú jeho súčasťou taktiež známe investičné fondy ako Sequoia Capital, Matrix Partners, alebo 500 Startups.

O vysokých očakávaním priemyslu s virtuálnou a rozšírenú realitou hovorí aj prieskum agentúry Digi-Capital, ktorý odhaduje, že do roku 2020 vygeneruje tento novo-vznikajúci trh spolu až 30 miliárd dolárov.

Zdroj: TechCrunch

Facebook komentár