Tieto_ekologicke_tenisky_si_ziskali_velku_pozornost_2017

Neznáma značka, ponúkajúca “najpohodlnejšie tenisky na svete” si rýchlo našla svoju cestu na nohy a srdce Silicon Valley.

Medzitým osobnosti ako Mindy Kalinga (herečka), Julianne Hough (tanečníčka) a Jenna Dewan Tatum (herečka) taktiež do tohto rozbehnutého vlaku “skáču”.

Firma produkujúca tieto tenisky – Allbirds, ktorá testovala svoju predstavu na crowdfundingovom portáli – Kickstarter, sa jej za 5 dní rýchlo podarilo nazhromaždiť 119 tisíc dolárov. Obuv z ovčej vlny predávaná za 95 dolárov je výsledkom kreatívneho myslenia bývalého profesionálneho futbalistu Nového Zélandu – Tima Browna a inžiniera zo San Francisca, menom Joey Zwillinger. Počas vianočných predajov si Allbirds získali veľkú popularitu.

Medzi ostatnými investormi spoločnosti patria investičné mená ako Lerer Hippeau Ventures, Slow Ventures, Peterson Partners, Western Technology Investments, Dave Gilboa, ktorý je spoluzakladateľom Warby Parker a Jeff Raider, spoluzakladateľ Harry’s. Od marca sa jej podarilo získať až 7,25 milióna amerických dolárov.

Súvisiace: Spoločnosť premieňajúca 4 miliardy plastových fliaš do oblečenia

Mimo niektorých špecializovaných obchodov sa ich tenisky väčšinou predávajú online a firma predtým než začala svoje aktivity uviedla, že jej bude trvať roky, než sa stane populárnou značkou. Zdá sa, že sa mýlili.

Brown, ktorý mal pôvodne záujem o snahu prísť s niečim extra poznamenal: “Uprostred trhu neformálnej obuvi, sa predtým nachádzal svet Foot Locker, ale ponúkal zdanlivo priemerný produkt, ktorý neposkytoval príliš veľa inovácií.”

V tom období hral Brown profesionálne futbal a podporovala ich obria spoločnosť z oblasti tenisiek – Nike. Keďže som si to pospájal, všimol si, že na trhoch existujú úžasné tenisky pre rôzne športy a práve nedostatok neformálnych tenisiek ho inšpiroval k vytvoreniu Allbirds.

Ich tenisky sú (na rozdiel od väčšiny moderných modelov, ktoré sú zo syntetickej vlny) vytvorené z veľmi jemnej vlny, ktorá pochádza z Nového Zélandu. Zároveň sa ich tenisky, s originálnym názvom “Wool Runner” môžu pochváliť schopnosťou minimalizovať zápach, regulovať teplotu a prebytočnú vlhkosť. Tieto topánky môžu byť nosené bez ponožiek a prané v práčke, čo sú presne tie dôvody, ktoré prispeli k ich úspechu.

Tieto_ekologicke_tenisky_si_ziskali_velku_pozornost_2017_1

Spoločnosť sa taktiež snaží udržať ich značku, ako tá, ktorá je šetrnou k životnému prostrediu, ako je to len možné: Allbirds oznámila, že jej uhlíková stopa je o 60 percent menšia ako typické syntetické tenisky. Práve tieto fakty v súčasnosti vo veľkej miere zaujímajú spotrebiteľov – chcú vedieť odkiaľ ich materiály odevov naozaj pochádzajú.

Súvisiace: Adidas začala vyrábať tenisky z odpadu oceánov

Spoločnosť sa odmietla vyjadriť o tom, koľko párov sa jej podarilo predať od začiatku, ale naznačil, že ďaleko prekonala odhady.

Za 10 mesiacov jej činnosti je tak táto spoločnosť živá a Brown ďalej uviedol, že ich číslo odhadov prekonali až 4-násobne.

Brown nakoniec poznamenal, že v roku 2017 chcú prísť s uvedením nového výrobku, prípadne nových produktov.”

 

Zdroj: Fortune, NYtimes

Facebook komentár