Google_Loon_prinesie_4G_do_vzdialenych_oblasti_Kene_cez_balon

Loon, ktorá je dcérskou spoločnosťou materskej spoločnosti Google-Alphabet, spustila pilotnú schému prinášajúcu 4G prístup do odľahlých oblastí Kene prostredníctvom balónov, ktoré sú umiestnené vo vysokej nadmorskej výšky. Táto aktivita je prvou komerčnou službou spoločnosti Loon v Afrike.

Alphabet Loon má tak do častí Kene priviesť 4G internet, pomocou balónov umiestnených vo vysokej nadmorskej výške.

Pilotná schéma má byť prvou komerčnou službou spoločnosti Loon v Afrike, ktorá sa dosiahla prostredníctvom spolupráce s telekomunikačnou spoločnosťou Telkom Kenya, ktorá je čiastočne vlastnená štátom.

Aldo Mareuse, ktorý je výkonným riaditeľom spoločnosti Telkom Kenya v tlačovej správe poznamenal: “Vďaka spojeniu s firmou Loon budeme spolupracovať s priekopníkom vo využívaní balónov vo vysokej nadmorskej výške, čím zabezpečíme pokrytie sieťou LTE (4G) vo väčších oblastiach Kene.”

Balóny spoločnosti Loon budú umiestnené 20 kilometrov nad hladinou mora, čo je výška, ktorá sa nachádza nad hladinou letovej prevádzky a počasia.

Tlačová správa uviedla: “Balóny fungujú ako plávajúce veže a prenášajú služby poskytovateľa.” Technológia je napájaná solárnymi panelmi.

Iniciatíva bude realizovaná v strednej oblasti Kene, ktorá sa v dôsledku horského terénu ukázala ako oblasť s náročným poskytnutím služieb 4G siete. Očakáva sa, že táto služba bude v tejto západnej africkej krajine spustená do roku 2019.

Súvisiace: Google chce po celých USA skúšať jeden tajný projekt

Loon je dcérska spoločnosť materskej spoločnosti Google – Alphabet.

John Ashbourne, ktorý je špecialistom na oblasť subsaharskej Afriky v prieskumnej spoločnosti Capital Economics, prostredníctvom e-mailu poznamenal: “Keňa má na africkom kontinente oveľa viac rozvinutý informačný systém než väčšina jej rovesníkov.”

Zdôraznil, že hlavné mesto Nairobi je rozvíjajúcim sa technologickým uzlom a dodal, že “prístup k mobilným telefónom a používanie internetu je v porovnaní s inými krajinami taktiež rozšírenejšie; takže sa jedná o vhodný trh s potenciálnymi spotrebiteľmi.”

V priebehu minulého mesiaca spoločnosť Google oznámila otvorenie svojho prvého výskumného centra umelej inteligencie (AI) na druhej strane Afriky v hlavnom meste Ghany (v Akkre).

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC, TheGuardian

Facebook komentár