OneWeb a jej strategický partneri

Jeden zo startup-ov, ktorý sa snaží priniesť prístup k internetu aj do najvzdialenejších miest na Zemi ziskál od investorov (vrátane spoločností Coca-Cola, Virgin Group, Airbus a ďalších) už vyše 500 miliónov dolárov.

OneWeb je spoločnosťou so sídlom v Londýne a pracuje na vybudovaní satelitnej siete pre celosvetové širokopásmové pripojenie a túto gigantickú sériu navýšenia kapitálu potvrdila cez svoj blog.

Oneweb vo svojej tlačovej správe poznamenala, že jej cieľom je “vyvinúť kľúčové technológie na to, aby vedeli vybudovať dostupné širokopásmové pripojenie vo vidieckych a menej rozvinutých oblastiach.”

Spoločnosť dodala, že v súčasnosti plánuje vybudovanie celkom 900 “mikrosatelitov,” ako súčasť spoločného projektu so firmou Airbus Defense and Space. Taktiež získali 65 komerných rakiet (“najväčšia komerčná kúpa v oblasti rakiet”) od francúzskej spoločnosti Arianespace a Virgin Galactic.

Súvisiace: 

MAPA: Ako vyzerá Internet a ako je poprepájaný
Do roku 2020 nebude potreba mobilných operátorov

Oneweb nie je jediným projektom, ktorý sa snaží vytvoriť celosvetový prístup k internetu. Nápríklad projekt spoločnosti Google – Loon pracuje na vybudovanie siete pripojených obrých balónov.

Facebook taktiež pracuje na podobnom projektu s názvom Internet.org, aj keď v jeho aktivitách je vidno nedostatok neutrality.

Elon Musk sa údajne taktiež chce zapojiť do globálneho satelitného internetového projektu.

Ale v súčasnosti tu máme spoločnosť Oneweb, ktorá dúfa, že pomôže naplniť nedostatok pripojenia k internetu a k tomu by jej určite mala pomôcť aj táto polovica miliardy.

Oneweb poznamenala, že v jej plánoch je formálne spustenie jej siete do roku 2019.

Zdroj: DigitalTrends, MonyControl

Facebook komentár