Každú zimu spoločnosť Lamborghini pozýva niektorých zo svojich hlavných zákazníkov a ponúka im výlet do talianskych Álp na jednej zo svetovo najviac exotických závodných akcií: jazda na 400 000 dolárovom Lamborgini pri vysokých rýchlostiach – na snehu a ľade.

Hovoria tomu “Zimná Akadémia.” A zatiaľ čo Lamborgini ju už niekoľko rokov ponúkalo iba v Európe, automobilka to počas tohto roka priniesla prvýkrát do Aspenu, v Colorade.

V priebehu jedného víkendu sa stretáva 20 účastníkov a všetci z nich sú súčasnými, alebo budúcimi majiteľmi automobilky značky Lamborgini, kde s nimi bude kráľovsky zaobchádzané v luxusnom hoteli, so špeciálnych kuchárom, nekonečnými drinkami a rôznych darčekmi.

Ale najlepšie to je na trati v snehu a ľade s názvom Aspen Motorsports Park. Náklady na víkend: 5995 amerických dolárov na osobu.

Súvisiace: Dovolenka kde budete riadiť Bentley na zamrznutom fínskom jazere – za $ 15 000

Samozrejme k dispozícií Vám bude niekoľko profesionálnych závodných vodičov, kde väčšina z nich pochádza z F-1, alebo Nascar. Počas tejto jazdy sa veľmi rýchlo môžete dostať mimo – a to doslova. Do neskorého dopoludnia Vás títo vodiči Lamborgini vyučujú a zaúčajú pri rýchlosti 120 kilometrov za hodinu, ktoré sú plné snehu, šmykov a narážaní do kužeľov.

Počas týchto šmykov Vás samozrejme čaká aj niekoľko prekvapení, kde sa budete učiť jazdiť s autom o sile 600 konských síl, ktoré bude s pohonom všetkých kolies.

Jeden z účastníkov a majiteľov vozidla Lamborghini, menom Myron Stein poznamenal, že často v snehu riadi vlastný Aventador aj doma. Ale on nikdy nejde až do takých extrémov, do akých môžete ísť so svojim Lamborginim, počas víkendu na Akadémií.

Po jazde na trati plnej šmykov a veľkej rýchlosti poznamenal: “To by som nikdy neurobil s mojím autom ,lebo som predtýmnevedel ako,” … “Znova sa cítim ako dieťa. Všetko na tejto akcii je výborne urobené.”

Dodal: “Nové Lamborghini s pohonom všetkých štyroch kolies sa riadi na snehu naozaj veľmi ľahko.”

Zdroj: Lamborghini 

Facebook komentár