Jedna_sa_o_top_10_najlepsich_krajin_sveta_2018

Druhým rokom za sebou sa Švajčiarsko stalo najlepšou krajinou sveta. S týmto výsledkom prišla správa US News & World Report.

S cieľom pomôcť ľuďom porozumieť tomu, ako vnímajú národy v celosvetovom meradle, viac ako 21 000 respondentov bolo požiadaných, aby ohodnotilo 80 krajín a zaradilo ich podľa 65 atribútov. Medzi nimi bol ekonomický vplyv, moc, občianstvo a kvalita života, ktoré spoločne pomohli určiť úspech každej krajiny ako moderného národa.

Rebríčky sú súčasťou analytického projektu s názvom Správa najlepších krajín pre rok 2018, ktorú v súčasnosti vykonávajú tri roky za sebou Wharton School v University of Pennsylvania a spoločnosť BAV Group a firma Y&R.

Profesor marketingu na Whartone, David Reibstein vo vyhlásení uviedol: “Správa o najlepších krajinách hovorí o tom, aký vplyv môže mať národná značka na ekonomickú prosperitu a vnímanie postavenia vo svete.”

David Sable, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Y&R Global, dodal, že krajiny musia starostlivo premyslieť svoju komunikáciu a predviesť vlastnosti, ako sú inovácia a súcit, aby to ľudia aj tak naozaj vnímali.

Súvisiace: 12 krajín na vrchole rebríčka konkurencieschopnosti

Generálny riaditeľ Y&R ďalej poznamenal: “Pre krajiny, ktoré sa dostali na vrchol tohtoročného rebríčka, je znova jasné, že vojenská sila a ekonomická moc už nie sú kľúčovými faktormi úspechu vnímania krajiny.”

Tu je desiatka najlepších krajín, ktoré sú podrobne uvedené v správe 2018 US News & World Report:

10. Holandsko

Tiež v zoznamame desiatich najlepších krajín: Priatelského podnikania, modernosti, kvality života, najlepšie krajiny ktoré sú sidlom centrály spoločnosti, výchovy detí, cestovania jednotlivcov, transparentnosťou, zeleného bývania a žien.

9. Francúzsko

Tiež v top 10 najlepších krajinách pre: kultúrny vplyv, moc, dedičstvo a najbohatšie tradície, vplyv, vzdelanie, začatie kariéry.

8. Spojené štáty

Tiež v top 10 najlepších krajinách pre: kultúrny vplyv, podnikanie, moc, otvorenosťou, vplyvu, ako aj pre oblasť vzdelávania.

7. Austrália

Tiež v top 10 najlepších krajinách pre: kultúrny vplyv, modernosť, kvalitu života, progresívnosť, najlepšiu krajinu pre riadenie korporácie, výchovu detí, cestovania jednotlvcov, zeleného bývania, investovanie do vzdelania, pohodlné odchodu do dôchodku a ženy.

6. Švédsko

Tiež v top 10 najlepších krajinách pre: väčšinu podnikateľských príležitostí, kultúrny vplyv, modernosť, podnikanie, kvalitu života, najlepšie krajiny na riadenie korporácie, výchovu detí, transparentnosť, zelené bývanie, vzdelávanie, pohodlný odchod do dôchodku, ženy.

5. Japonsko

Tiež v desiatich najlepších krajinách pre: kultúrny vplyv, podnikanie, moc, ekonomiku, prívetivosť, vplyv, zelené bývanie, vzdelávanie.

4. Veľká Británia

Aj v top 10 najlepších krajinách pre: kultúrny vplyv, podnikanie, moc, startupy, perspektív pre väčšinu, vplyv, transparentnosť, vzdelávanie, začatie kariéry.

3. Nemecko

Tiež v top 10 najlepších krajinách pre: modernosť, podnikanie, kvalitu života, moc, perspektívu, ústredie korporácie, vplyv, transparentnosť, zelený život, vzdelanie, ženy.

2. Kanada

Tiež v top 10 najlepších krajinách pre: väčšinu podnikov, priateľskosť, začatie podnikania, podnikanie, kvalitu života, založenie podniku, prespektívy, riaditeľstvo korporácie, výchovu detí, transparentnosť, životné prostredie, vzdelávanie, ženy.

1. Švajčiarsko

Tiež v top 10 najlepších krajinách pre: podnikateľské prostredie, kultúrny vplyv, modernosť, podnikanie, kvalitu života, založenie podniku, perspektívu, riaditeľstvo korporácie, výchove detí, transparentnosť, odchodu do dôchodku, ženy.

Spolu s rebríčkami krajín boli respondenti aktuálne (v trojročnej histórii prieskumu) vyzvaní, aby sa po prvýkrát podelili o svoje názory k popredným svetovým lídrom. Hoci ich názory neboli zohľadnené v rebríčkoch krajín, výsledky poskytli prehľad o ich aktuálnych otázkach.

Súvisiace: 11 najviac skorumpovaných krajín rozvinutého sveta

Výkonný riaditeľ spoločnosti Alphabet – Eric Schmidt sa podľa správy stal najuznávanejším lídrom v obchode.

Pokiaľ ide o svetových lídrov, takmer 60% respondentov nesúhlasilo s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Na druhé miesto sa po Trumpovi dostal ruský prezident Vladimír Putin, ktorý získal až 44 percentný nesúhlas.

Kanadský premiér Justin Trudeau a nemecká kancelárka Angela Merkelová sa stali najuznávanějšími vodcami.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: US News & World Report

Facebook komentár