Inteligentné hodinky sú viac ako len šikovný vynález. Sú módnym vyhlásením, ktoré môže signalizovať vaše postavenie v spoločnosti.

Takže najväčší tradičný výrobcovia hodiniek sa opäť dostávajú do hry, keď prezentovali svoje najnovšie dizajny inteligentných hodiniek na luxusnej hodinárskom veľtrhu zvanom Baselworld.

Na rozdiel od Apple, ktorý práve ohlásil že znižuje cenu svojich inteligentných hodiniek na 299 dolárov, sa tieto spoločnosti idú zamerať na klientelu s veľkým množstvom voľného kapitálu.

Súvisiace: Rafael Nadal predstavil športové hodinky pre French Open za $ 850 000

Luxusné Samsung Gear S2 od de Grisogono sú vykladané 120-timi bielymi a čiernymi diamantami a cenovo sa budú pohybovať okolo 15 000 dolárov. Inteligentné hodinky v limitovanej edícii boli predstavené na Baselworlde a kúpiť si ich môžete začiatkom tohto leta.

LVMH od Bulgari boli predstavené na Baselworlde, ktoré zahŕňajú technológie od MasterCard a WISeKey a umožňujú svojmu majiteľovi využívať bezpečné platby u predajcov, ktorí akceptujú bezkontaktné platby od MasterCard. Očakávané inteligentné hodinky Diagono Magn@sium umožnia svojmu majiteľovi otvárať dvere na aute či na hotelových izbách.

Bulgari urobil veľa aby sa uistil že citlivé informácie o svojich klientoch ostanú v bezpečí. Bulgari umožní svojim zákazníkom mať prístup k svojim kódovaným dátam, ktoré sú uložené na bezpečnom cloudovom serveri, ktorý je prevádzkovaný v tajnom vojenskom bunkri vo Švajčiarskych Alpách.

Spoločnosť ohlásila že hodinky pôjdu do predaja koncom roka 2016 a cena sa bude pohybovať v rozmedzí 4600 až 5100 dolárov.

Novinka od spoločnosti Breitling s názvom Exospace B55 Connected za 8900 dolárov nie sú iba inteligentné hodinky, ale podľa švajčiarskej firmy aj “pripojiteľným chronografom”.

Súvisiace: Patek Philippe vytvoril najzložitejšie náramkové hodinky v histórii

Hodinky Breitling s pripojeným smartfónom sú dizajnované navzájom sa dopĺňať, sledovať rôzne časové pásma, nastavovať alarmy a prijímať upozornenia.

Ale to je iba začiatok. Švajčiarska spoločnosť je na seba hrdá kvôli vytvoreniu luxusných hodiniek pre pilotov, takže inteligentné hodinky ponúkajú možnosť “chrono flight” čiže sledovanie doby letu, časy príletov, odletov a letiskových kódov, ktoré môžu byť stiahnuté do smartfónu.

Spoločnosť začne predávať inteligentné hodinky koncom roka, konkrétne v decembri po ich oficiálnom predstavení v New Yorku.

Švajčiarsky výrobca hodiniek Frederique Constant vylepšil svoje inteligentné hodinky Horological Smartwatch po tom ako sa podarilo predať za uplynulý rok 16 000 kusov.

Vyzerajú ako normálne analógové hodinky ale okrem merania času dokážu sledovať užívateľovu aktivitu a spánok podobne ako zariadenie FitBi. Taktiež sa prispôsobujú rôznym časovým zónam počas dlhých ciest a batéria v nich vydrží bez potreby opakovaného nabíjania až dva a pol roka.

Súvisiace: Tag Heuer – luxusné a tiež najdrahšie hodinky s androidom

Vo vyhlásení od spoločnosti Frederique Constant sa uvádza: „Hodinky si zachovávajú svoju prirodzenú klasickú krásu, zatiaľ čo prinášajú svoje benefity bez potreby nabíjania batérie.“

Táto vylepšená verzia bude k dispozícii na jar a cena sa bude pohybovať okolo 1300 dolárov.

Preložil: Marek Druska

Zdroj: Worldwatchreport, Rechlicious

Facebook komentár