Graf_Dominancia_Apple_na_trhu_inteligentnych_hodiniek_2017

Objavujú sa informácie, že spoločnosť Apple počas budúceho týždňa plánuje odhalenie nových inteligentných hodiniek s označením Apple Watch a konkurenti na trhu s nositeľnými zariadeniami počas tohto týždňa chceli pred nimi dosiahnuť náskok, keď počas tohto týždňa na výstave spotrebnej elektroniky IFA v Berlíne odhaľujú nové zariadenia.

Spoločnosti Fitbit, Garmin a Samsung už ukázali nové gadgety, ale ako vidíme v nižšie zobrazenom grafe od spoločnosti Statista, tieto spoločnosti majú stále čo doháňať. Podľa výskumnej spoločnosti IDC, Apple v druhom štvrťroku roka 2017 dodala 3,4 milióna hodiniek Apple, čím je svetovou jednotkou na trhu inteligentných hodiniek.

Súvisiace: 
Vedúce spoločnosti celosvetového trhu s PC
Koniec monopolu Apple a Google v smartphonomoch je v nedohľadne

Keď tieto nositeľné zariadenia boli pred niekoľkými rokmi prvýkrát predstavené, boli vyhlásené za ďalšiu veľkú vec v oblasti technologického priemyslu. Zariadenia nikdy nedosiahli očakávania a spoločnostiam ako Motorola a Jawbone spôsobili problémy.

Graf_Dominancia_Apple_na_trhu_inteligentnych_hodiniek_2017_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet, Fortune

Facebook komentár