Mercedes_predstavil_uzasny_super_dlhy_luxusny_kabriolet-2017

Koncept Mercedes-Maybach 6 Cabriolet vyzerá veľmi vhodne, ak je zaparkovaný vedľa otvoreného mora. Dizajnéri sa výzorom tohto automobilu chceli priblížiť k plavidlám.

Dlhý dvojmiestny automobil bol túto nedeľu k videniu na akcií Pebble Beach Concours d’Elegance, v štáte Kalifornia, kde surfoval po kalifornskom pobreží.

S dlhým nosom, zužujúcim sa chvostom, špeciálnym modrým náterom a jasným bielym a dreveným interiérom, Mercedes-Maybach 6 Cabriolet na ceste vyzerá veľmi podobne, ako športová jachta na mori. Podľa oznámenia spoločnosti Mercedes, by toto vozidlo malo ukázať “vrchol luxusu pre budúcnosť.”

Súvisiace: Mercedes a Lexus nevyrábajú len autá, ale už aj luxusné jachty

Vozidlo je podľa Mercedesu poháňané elektricky, s celkovým výkonom 750 konských síl, za pomoci štyroch elektromotorov.

Mercedes_predstavil_uzasny_super_dlhy_luxusny_kabriolet_2017_Maybach

Hoci má iba dve miesta, dĺžka kabrioletu je o rozsahu 6 metrov. Batérie sú v podlahe, takže pod kapotou je úložný priestor pre batožinu. Tento veľký kabriolet jazdí na obrovských 24-palcových kolesách.

Mercedes-Maybach je luxusnou značkou automobilky Mercedes, ktorá vyrába luxusnejšie a exkluzívnejšie vozidlá, na ktorých sú založené modely značky Mercedes-Benz. Existuje sedan – Mercedes-Maybach s verziou S-class, kabriolet S-class a SUV pod označením G-Class.

Mercedes_predstavil_uzasny_super_dlhy_luxusny_kabriolet_2017_Maybach_Vision

Concours d’Elegance, ktorá sa konala na pobreží Kalifornie, je všeobecne považovanou za najprestížnejší autosalón klasických automobilov na svete. Bohatí zberatelia sú každoročne vyzvaní, aby preukázali svoje najlepšie automobily, čo láka automobilových nadšencov z celého sveta.

Na minuloročnej akcii Pebble Beach automobilka Mercedes ukázala model Mercedes-Maybach 6 Coupé – automobil, ktorý bol takmer tak dlhým a výkonným ako tohtoročný kabriolet.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Mercedes-benz, Maybach

Facebook komentár