Poznáte Tesla Model S o hodnote 70 000 amerických dolárov, ktoré je automobilom na elektrický pohon. A hovorí sa, že si ho “nikto nemôže dovoliť?”

No, zrejmé že si ho môže dovoliť viac než málo ľudí. V skutočnosti, v prvom štvrťroku tohto roka si viac ľudí kúpilo Tesla Model S (nižšie graf predajov), než si kúpilo niektorý z cenovo podobných benzínových automobilov od troch najväčších nemeckých luxusných značiek, podľa údajov z LMC Automotive. Zhruba 4 750 kupujúcich si kúpilo Model S, zatiaľ čo viac ako 3 000 ľudí si kúpilo top sedan značky Mercedes.

To samozrejme nieje dokonalým porovnaním. Aktuálne predajné ceny sedanu Mercedes S-class začínajú na hornom konci cenovému rozpätiu modelu Tesla S, v závislosti na nastavení automatických cien webu TrueCar.com, zatiaľ čo ceny ostatných vozidiel sú na dolnom konci. A nikto asi nedostane 7 500 amerických dolárov vo forme federálnej daňovej úľavy na nákup Mercedesu triedy S, alebo Audi A8. Tiež, Mercedes-Benz, BMW a Audi každý z nich predávajú celú radu vozidiel a SUV automobilov, zatiaľ čo kupujúci firmy Tesla majú len jeden model z ktorého je možné vyberať.

Blog GreenCarReports.com prišiel skôr s týmto porovnaním.

Napriek tomu, priznajme si to, Tesla s jedným modelom dosahuje celkom dobré výsledky, najmä u začínajúcich automobilov s obmedzeným počtom siete predajcov.

Minulý týždeň bol pre ňu obzvlášť hviezdny.

V stredu spoločnosť Tesla oznámila zisk, ktorý prekročil odhady Wall Streetu. Taktiež zvýšila svoje predajné odhady modelu S pre tento rok od 20 000 na 21 000.

Vo štvrtok Consumer Reports išla ďalej a nazvala Model S najlepším automobilom, ktoré testovala. (Jeho celkový výkon ale zasiahol výsledok testu, ako získal len 99. z možných 100. bodov, pretože nemôže byť riadený na extrémne dlhé vzdialenosti bez dobíjania).

Zdroj: Gm-volt

Facebook komentár