Najvacsi_rozdiel_ako_bohati_ludia_chapu_svet

Milionár Steve Siebold, ktorý sa stal bohatým svojimi podnikateľskými aktivitami strávil 26 rokov rozhovormi s niektorými z najbohatších ľudí na svete a následne svoje zistenia zverejnil v knihe “Ako bohatí ľudia myslia inak (How Rich People Think).”

Zistil, že existuje nespočetné množstvo spôsobov, kde bohatí pozerajú na svet inak – majú odlišnú vieru, filozofiu ale aj stratégie.

Medzi najvýznamnejší rozdiel je však v tom, že bohatí ľudia veria, že peniaze zarobia svojim myslením, zatiaľ čo priemerný človek verí, že peniaze zarobí vďaka svojmu času a práci.

Najvacsi_rozdiel_ako_bohati_ludia_chapu_svet_Steve_Siebold

Milionár Steve Siebold

Siebold píše: “Väčšina ľudí, verí, že jediným spôsobom, ako zarobiť viac peňazí je pracovať viac hodín,” … “Zatiaľ, čo bohatí vedia, že kreatívne myslenie je najlepšie platenou zručnosťou sveta.”

Bohatí jednotlivci veria, že rozsiahle peňažné toky plynú z nápadov a pri nájdení riešenia pre všeobecné problémy. Poznamenáva: “Čím väčšie je riešenie, tým väčšia je výplata … Zarábanie peňazí nemusí byť ľahké, ale je jednoduché.”

Súvisiace: 6 psychologických trikov bohatých, aby zarobili ešte viacej peňazí

Siebold však nie je jediným, kto sa domnieva, že bohatstvo začína vaším myslením. Je to koncept, ktorý novinár Napoleon Hill kázal v jeho knihe zameranej na osobné financie z roku 1937 “Mysli a zbohatni,” čo je vyvrcholením osobného výskumu 500 milionárov, ktorí to dokázali vlastním pričinením.

Hill napísal: “Bohatí začínajú v podobe myšlienok!” … “Bohatstvo je obmedzené iba pre toho, ktorého myseľ je lenivou dať sa do pohybu. Viera obmedzenia odstraňuje!”

Siebold zdôrazňuje: “Tajomstvo bolo vždy rovnaké: myslenie.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ABCNews, Yahoo

Facebook komentár