Smartphone Red Hydrogen One bude mať funkciu "holografického zobrazenia"

Smartphone Red Hydrogen One bude mať funkciu “holografického zobrazenia”

Iste, máte fantastický iPhone X alebo Pixel 2, ktorý dokáže zachytiť úžasné fotografie a zvládne aj tie hry, ktoré sú náročné na grafiku. Ale vie vytvárať aj hologramy?

AT&T a Verizon počas tohto týždňa oznámili, že v tomto roku začnú predávať tzv. holografický smartphone. Smartphone s názvom Red Hydrogen One je prvým telefónom od firmy video-zariadení Red.

Hlavnou funkciou, ktorá by mohla zabiť smartphony s operačným systémom Android je “holografický displej”, ktorý projektuje 3D zábery, ktoré je možné vidieť bez špeciálnych okuliarov. Budete mať možnosť prezerať obrázky zo všetkých strán a budete vedieť ho ovládať pomocou špeciálnych ručných gest. Zahŕňa aj kamery na zachytávanie vlastných 3D obrázkov.

Výrobcovia budú aj naďalej pridávať nové funkcie – od vodeodolnosti až po živé emotikony – aby pokúšali ľudí modernizovať svoje zariadenie. Nie je jasné, či displej, ktorý premieta obrazy do vzduchu nad telefónom, je len okázalým trikom, alebo so sebou prinesie aj praktické aplikácie.

Súvisiace:
Čo robí smartfón s naším mozgom?
Na víkend som nechala doma telefón a je to niečo, čo by mal skúsiť každý

Podľa spoločnosti AT&T by tento telefón mal byť k dispozícii neskôr v tomto roku, už koncom leta. Ani jeden z operátorov cenu za telefón neoznámil, ale počas predobjednávok sa cena jeho hliníkového modelu nachádzala na úrovni 1 295 dolárov a na báze titánu vo výške 1 595 dolárov.

Zariadenie malo pôvodne malo byť povôdne ponúkané začiatkom roku 2018, ale tento dátum bol posunutý. Spoločnosť plánuje verejné predstavenie zariadenia na podujatí v Los Angeles,počas tohto víkendu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reditt, ZDNet

Facebook komentár