Na začiatku tohto roka

sme sa dozvedeli, že ruský oligarcha Dmitry Rybolovlev kúpil v roku 2011 havajské sídlo od Will Smitha za 20 miliónov dolárov.

Podľa denníka The Daily News, dnes už čoskoro Rybolovlevova ex-manželka ho žaluje za nehnuteľnosť s tvrdením, že hnojivový miliardár ju kúpil, aby ochránil svoje peniaze, ktoré by mohla teoreticky vyhrať v prebiehajúcom švajčiarskom rozvodovom konaní.

Toto nie je Rybolovlevovej prvý súd proti jej manželovi. Taktiež Rybolovleva žalovala za 88 miliónový byt v New Yorku, ktorý údajne kúpil pre svoju dcéru, ako aj za 95 miliónovú rezidenciu Donalda Trumpa v Palm Beach, ktorú tiež kúpil s dôverou ich dcér.

Denník The Daily News uvádza, že s touto pochybnou dôverou kúpil tiež 300 miliónový byt v Monaku, hráčov pre svoj monacký futbalový tím a dva grécke ostrovy za 156 miliónov dolárov.

Dmitrij Rybolovlev a jeho právnici trvajú  na tom, že nákupy sú legálne odvtedy, čo dôvera jeho detí bola v rozvodovom podaní v roku 2008 ustanovená ako dôležitá. Obhajuje následné nákupy, argumentovaním, že majú zaistiť budúcnosť jeho dvoch dcér, Jekateriny a Anny.

Rybolovlevovej právnik, David Newman Day Pitney, pre New York Daily News povedal, že Rybolovlev “míňal peniaze ako opitý námorník.” Newman hovorí, že nákup nehnuteľností porušuje nariadenie Švajčiarskeho Najvyššieho súdu, ktoré zmrazí Rybolovlevové aktíva v snahe udržať ho od míňania miliárd, ktoré zarobil počas manželstva.

„Švajčiarske nariadenie je obmedzené na jurisdikciu švajčiarskych súdov a neaplikuje sa globálne“, povedal Rybolovlevov hovorca Sergey Chernitsyn.

Tetiana Bersheda, právnička Rybolovleva, povedala: “Je smutné, že sa z rozvodu medzi manželom a manželkou stala vojna medzi matkou a jej deťmi. Je poľutovaniahodné, že deti sa stali terčom svojej matky v rámci jej rozvodového konania. “

Ruský magnát, ktorý sa s hodnotou majetku 9,1 miliardy dolárov nachádza na 119. mieste v rebríčku miliardárov časopisu Forbes, nie je žiadnym neznámym, čo sa týka kontroverzie. V roku 1996 bol obvinený (a neskôr oslobodený) za sprisahanie s cieľom zabiť obchodného partnera. Vo väzení strávil 11 mesiacov.

V roku 2010 predal svoj podiel v spoločnosti hnojív – Uralkali, s ktoru začal v roku 1990, za 6,5 miliardy dolárov.

Rybolovlev a jeho manželka bojujú na švajčiarskych súdoch od roku 2008 – a obaja neprejavujú žiadne náznaky ich vzájomnej dohody.

Zdroj: WorldNewsViews

Facebook komentár