Ak sa Vám niečo páči poprosím kliknúť na “páči sa mi to”, alebo FB a Twitter “like” aby sme mali od Vás odozvu (a taktiež Nás to vedie k pokračovaniu Našej tzv “práce”)…Čím viac klikov na na FB a Twitter “like”, tým nám pomôžete rozšíriť sa “ĎAKUJEME”
 

Ruský oligarcha Roman Abramovich má 12,1 miliardy amerických dolárov. To ho robí 68. najbohatšou osobou na svete, podľa Forbes.

 
Svoj majetok si vybudoval ako hlavný vlastník súkromnej investičnej spoločnosti Milhaus LLC a mimo Rusko je známy ako majiteľ futbalového klubu Chelsea, anglickej prvej ligy (English Premier League).
 
Abramovich osirel ako dieťa. Chodil do verejnej školy a bol priemerným študentom. Ale dnes má jeden z najbáječnejších životov na svete. Z jeho roztomilej priateľky a luxusného domu, jeho mnohých zamestnancov ochranky, večierkov preplnených celebritami, budeš ho nenávidieť skôr, ako to dočítaš.
 

Abramovich je vlastníkom futbalového klubu Chelsea, jedného z top futbalových tímov na svete.

 
 

Jeho priateľom a súperom je človek, oligarcha Boris Brezovský. Tí dvaja kúpili kontrolný podiel v ropnej spoločnosti, teraz bojujú o 6,5 miliardy amerických dolárov na súde.

 

Abramovich má v ochranke 40 ľudí, ktorí ho údajne stoja 2 milióny amerických dolárov ročne.

 

Ambrovich bol guvernér Ruského regiónu Čukotka od roku 2003 do 2008 a minul 1,3 miliardy amerických dolárov z jeho vlastných peňazí na región.

 
 

Jeho dlhoročná priateľka je roztomilá Dasha Zhukova, modelka, dizajnérka a editorka magazínu. Majú spolu syna.

 

Avšak, aby mohol byť so svojou priateľkou, musel sa najskôr rozviesť so svojou manželkou, Irinou. Vo vyrovnaní dostala 300 miliónov amerických dolárov – jeden z najdrahších rozvodov všetkých čias.

 
 

Abramovich vstúpil do sveta umenia s ranou v roku 2008, výdavky 180 miliónov amerických dolárov za dva obrazy. Francis Bacon a Lucian Freud kúpili kusy pre domáce vystavenie.

 
 

Abramovich vlastní najväčšiu jachtu na svete, v amerických dolároch 1 miliardovú Eclipse. Má dva bazény, lasery k zablokovaniu paparazov a ponorku pre prípad, že potrebuje rýchlo vystúpiť. Jeho hlavný apartmán je opancierovaný.

 

Zabudnite na malý súkromný  triskáč: Abramovich cestuje Boingom 767, ktorý môže pojať až 375 ľudí.

 

Má tiež dva Maybachy 62 limuzíny, ktoré má pancierované a vybavené bezpečnostným zariadením. Celkové náklady na tieto bombám odolné vozidlá? Viac ako milión amerických dolárov každé.

 

Abramovich kúpil deväť apartmánov v Londýne, a potom ich premenil na luxusnú vilu. Časom sa renovácie ukončili, 30.000 štvorcových stôp pozemku bude údajne najdrahším domovom v krajine.

 

Abramovich taktiež vlastní ranč v Aspene v hodnote okolo 40 miliónov amerických dolárov. Kedysi postavil vlastné klzisko pre party, ktorej sa zúčastnilo Pussycat Dolls.

 

Abramovich vlastní Chateau de la Croe na juhu Francúzska. Minul minimálne 50 miliónov amerických dolárov k rekonštrukcii špecifikácii. Doma je slávny, pretože Wallis Simpson a princ Edward tu zostali po jeho abdikácii z trónu.

 

Už v januári minul Abramovich 8 miliónov amerických dolárov na party roka v St. Barte. Hosťami boli Rupert Murdoch, Martha Stewat, George Lucas a Marc Jacobs. Účinkovali Red Hot Chilli Peppers.

 

Abramovich kúpil ostrov New Holland v Petrohrade, bývalú vojenskú základňu, ako dom jeho umenia. Minul už prinajmenšom 400 miliónov amerických dolárov na ostrov, ktorý je otvorený pre verejnosť.

 
Zdroj: BusinessInsider
 
Preložil: Miroslav Útly
 

Facebook komentár